Jednou vetou

Kiska prijal hráčov Banskej Bystrice

Prezident Andrej Kiska

foto: TASR

Prezident SR Andrej Kiska prijal v utorok v Bratislave víťazov hokejovej Tipsport Ligy 2017/2018. Hráči HC'05 iClinic Banská Bystrica navštívili Prezidentský palác druhý rok za sebou.

„Keď sa spolu budeme rozprávať, tak verím, že mi poviete, či je ťažšie titul obhájiť, alebo ho získať. Ale mám pocit, že obhájiť je ťažšie, pretože sa na vás každý pozerá ako na majstra. Trochu ste to zamotali, vyhrávali ste už 3:0, ale záver ste už zvládli a k tomu vám blahoželám. Čaká vás neľahká Liga majstrov, privítate špičkové tímy, takže verím, že predvediete aj špičkový hokej,“ povedal v príhovore Andrej Kiska, ktorý odštartoval tradíciu privítať majstrov Slovenska s hokejistami Nitry v roku 2016.

Hokejisti Vegas s prvým finálovým víťazstvom, hrdinom zápasu Nosek

Priestory Prezidentského paláca dôverne poznal útočník Patrik Lamper. Pred hlavou štátu sa objavil ako člen majstrovského tímu „baranov“ aj vlani. Práve podpísaný dres s jeho menom a číslom venoval hlave štátu riaditeľ HC’05 iClinic Banská Bystrica Michal Longauer. „Sme radi, že sa po roku opäť vidíme s prezidentom, vážime si to. Ja som nevedel, že pán prezident dostane práve môj dres, ale je to samozrejme pre mňa pocta,“ povedal Lamper.

Pozitívne pocity z audiencie mal aj tréner Banskej Bystrice Vladimír Orzságh, ktorý priviedol klub ku dvom titulom majstra. V novej sezóne by sa však mal na striedačku „baranov“ postaviť nový tréner: „Radi sme pozvanie pána prezidenta prijali a tešíme sa, že sme mohli ukázať pohár pre majstra. To, kde budem pôsobiť, ukážu najbližšie dni.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu