Jednou vetou

Kližan o Barcelone a Mníchove: Boli to dva veľmi vydarené turnaje

Slovenský tenista Martin Kližan

foto: TASR/DPA

Slovenský tenista Martin Kližan sa s antukovým turnajom ATP v Mníchove rozlúčil vo štvrťfinále dvojhry. V piatkovom súboji prehral so štvrtým nasadeným Hyeonom Chungom z Kórejskej republiky v dvoch setoch 3:6, 4:6. Zápas trval hodinu a 21 minút.

Dvadsaťosemročný slovenský reprezentant nezačal najlepšie, v prvom sete až trikrát stratil svoje podanie, kým Chung iba raz. V druhom sete vzdoroval súperovi viac, hráči si držali servis až do 10. gemu. V ňom Kórejčan zlomil odpor Kližana a využil hneď svoj prvý mečbal. V semifinále narazí Chung na úspešnejšieho z dvojice Alexander Zverev – Jan-Lennard Struff.

Kližan bol napriek prehre s celkovým vystúpením v Mníchove spokojný, veď rovnako ako pred týždňom v Barcelone postúpil medzi elitnú osmičku. „Boli to dva veľmi vydarené turnaje. V priebehu 13 dní som odohral 11 zápasov, to je ozaj obrovská záťaž na telo. Dnes som už naozaj cítil veľkú únavu, nešvihala mi ruka ako predtým a tým pádom som strácal kontrolu nad loptičkou. Ďakujem však Dominovi Hrbatému, že ma presvedčil ísť do Mníchova napriek tomu, že som do bavorskej metropoly doletel iba hodinu a pol pred prvým zápasom kvalifikácie. Za daných okolností je štvrťfinále výborný výsledok. Teraz ma čakajú štyri dni voľna a potom začnem s kondičnou prípravou, neskôr do toho vsuniem tenis. Roland Garros sa blíži a verím, že si ešte chvíľku udržím formu, aby sa mi podarilo vybojovať ďalší skvelý výsledok,“ povedal pre TASR víťaz turnaja v Mníchove z roku 2014, ktorý vlani vo štvrťfinále tiež podľahol Chungovi.

Hyeon Chung (Kór.) – Martin KLIŽAN (SR) 6:3, 6:4

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu