Jednou vetou

Kližan po triumfe nad Džumhurom: Diváci boli neuveriteľní

Martin Kližan

foto: TASR

Slovenskí tenisti hrajú v stretnutí 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára s Bosnou a Hercegovinou 2:2. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil Martin Kližan, ktorý v dueli tímových jednotiek vo veľmi kvalitnom zápase zdolal Damira Džumhura 6:3, 7:6 (3). O všetkom tak rozhodne až záverečná dvojhra, ktorá určí postupujúceho do septembrovej baráže o svetovú skupinu.

Kližan hneď v úvodnom geme stratil servis a Džumhur sa po potvrdení brejku ujal vedenie 2:0. V ďalších minútach však slovenský reprezentant začal predvádzať skvelý tenis, získal päť gemov v rade a prvý set sa stal jeho korisťou. Kližan hral variabilne, striedal razantné údery s technickými a Džumhura privádzal do zúfalstva precíznymi stopbalmi.

Na začiatku druhého dejstva sa prezentoval plejádou víťazných forhendov a rýchlo odskočil Džumhurovi na 2:0. Bosniak, ktorý je vo svetovom rebríčku ATP na 32. mieste, však nezložil zbrane. Vo štvrtom geme síce nevyužil brejkbal na 2:2, no v ôsmej hre zobral Kližanovi servis a vyrovnal na 4:4. Za stavu 5:5 Kližan po excelentnom obhodení z ťažkej pozície Džumhura brejkol a išiel podávať na víťazstvo v zápase, no šancu nevyužil a prišiel na rad tajbrejk. V ňom dominoval Kližan, ktorý dovolil uhrať Džumhurovi iba tri loptičky. Aj s prispením pásky premenil v poradí tretí mečbal.

Kližan, ktorý je v rebríčku takmer o 100 priečok nižšie ako Džumhur, mal po zisku mimoriadne cenného skalpu veľkú radosť. „Bol to skvelý zápas. Diváci boli dnes neuveriteľní a vytvorili fantastickú atmosféru, klobúk dolu pred nimi. V dôležitých momentoch ma vždy dokázali vyburcovať. V zápase bolo množstvo super výmen i sporných momentov. Dôležité bolo, že som si dokázal zachovať chladnú hlavu a byť koncentrovaný od začiatku do konca. Veľkú zásluhu má na tom Domino Hrbatý. Som veľmi rád, že som Džumhura po druhý raz zdolal, navyše v takomto dôležitom súboji. Dúfam, že to dotiahneme do víťazného konca,“ uviedol v prvej reakcii pre RTVS.

2. kolo 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára:

SLOVENSKO – Bosna a Hercegovina 2:2

Norbert Gombos – Damir Džumhur 4:6, 1:6
Martin Kližan – Mirza Bašič 7:6 (5), 6:1
Andrej Martin, Igor Zelenay – Bašič, Tomislav Brkič 2:6, 4:6
Kližan – Džumhur 6:3, 7:6 (3)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu