Jednou vetou

Kontová postúpila do semifinále: Som naozaj hrdá

Na snímke britská tenistka Johanna Kontová postúpila do semifinále dvojhry žien na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži po výhre vo štvrťfinále nad Američankou Sloane Stephensovou 6:1, 6:4 v utorok 4. júna 2019.

foto: TASR/AP

Britská tenistka Johanna Kontová postúpila do semifinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. V utorkovom štvrťfinále si bez ťažkostí poradila so sedmičkou podujatia Sloane Stephensovou z USA 6:1, 6:4.

Kontová nevstúpila do zápasu jednoznačne, v prvom geme sa natrápila, vlaňajšia finalistka mala na dosah brejk, ale napokon si Britka postrážila podanie.

Bayern nekúpi Saneho z ManCity, Hoeness: Chcú šialené peniaze

Potom sa už dostala do tempa a Stephensovej prakticky nič nedovolila. V druhom sete pokračovala v skvelom výkone. Ťažila najmä zo svojho servisu, prehrala na ňom jediný fiftín.

„Som naozaj hrdá, že môžem hrať na tomto mieste na takejto úrovni. Neviem, či to bol môj najlepší výkon, ale vzhľadom na podmienky a kvalitu súperky som rada, že sa mi podarilo zvíťaziť,“ citovala Kontovú BBC.

Dvadsaťosemročná Kontová je prvá Britka od roku 1983, ktorá sa prebojovala medzi najlepšiu štvorku na parížskej antuke, predtým sa to podarilo Jo Durieovej. V semifinále sa stretne s víťazkou zápasu medzi Češkou Markétou Vondroušovou a Chorvátkou Petrou Martičovou.

Tenis-Roland: Suverénny postup Halepovej do štvrťfinále

ženy – dvojhra – štvrťfinále:
Johanna Kontová (26-V. Brit.) – Sloane Stephensová (7-USA) 6:1, 6:4

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu