Jednou vetou

Kórejčan Soo dostal doživotný trest pre falšovanie lekárskych záznamov

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Kórejská futbalová asociácia (KFA) potrestala Jang Hyun Sooa doživotným zákazom hrať za národný tím pre falšovanie lekárskych záznamov.

Dvadsaťsedemročný obranca, ktorý hráva za FC Tokio v japonskej J League, získal oslobodenie od vojenskej služby tým, že bol súčasťou kórejskej futbalovej reprezentácie pri triumfe na Ázijských hrách v roku 2014. Avšak aj s týmto oslobodením musí hráč absolvovať základný vojenský výcvik a viac ako 500 hodín verejných služieb.

Petrohrad a Mníchov bojujú o pridelenie finále LM v roku 2021

Päťdesiatosemnásobný reprezentant, ktorý sa tiež zúčastnil na tohtoročných MS v Rusku, bude musieť zaplatiť aj pokutu 26.000 dolárov za porušenie zákona. Podľa webovej stránky KFA Jang priznal falšovanie záznamov o svojej službe pred parlamentným výborom a prijal rozhodnutie asociácie a tiež sa ospravedlnil za svoje konanie.

V Kórejskej republike stále platí povinnosť absolvovania dvojročnej vojenskej služby pre všetkých schopných mužov. Športové výnimky sa udeľujú tým, ktorí vyhrali zlatú medailu na Ázijských hrách alebo získali akúkoľvek medailu na olympijských hrách.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu