Jednou vetou

Kórejská republika a KĽDR chcú spolu zorganizovať OH 2032

Na snímke ľudia počas návštevy olympijského parku 9. februára 2017 v juhokórejskom Gang-nunge. Pjongčang zorganizuje zimné olympijské hry v termíne od 9. do 25. februára 2018. FOTO TASR/AP
KĽDR a Kórejská republika oficiálne oznámia Medzinárodnému olympijskému výboru (MOV) záujem spoločne zorganizovať olympijské hry v roku 2032. Ako informovala agentúra DPA, predstavitelia oboch krajín sa na tom dohodli v piatok.

Obe krajiny informovali aj o ďalšej spolupráci. Na januárových MS v hádzanej v severokórejskom pohraničnom meste Kaesong sa predstavia so spoločným tímom. Okrem toho uzavreli obe krajiny dohodu o vzájomnej spolupráci pri medzinárodných športových podujatiach, ktoré sa budú konať na ich územiach. Malo by sa uskutočniť aj viac športových stretnutí medzi reprezentantmi Kórejskej oboch krajín.

Obe Kórey sa dohodli na odstránení 11 strážnych stanovíšť na každej strane

Detaily a dejiská OH 2023 zatiaľ nezverejnili. MOV rozhodne o organizátorovi OH 2032 v roku 2025. Južná Kórea už jednu olympiádu zorganizovala, bolo to v roku 1988 v Soule. Vo februári 2018 zasa hostila v Pjongčangu hry zimnej olympiády.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu