Jednou vetou

Koronavírus ochromil aj hokej: Takto sa zachoval Lukáš Cingel

Lukáš Cingel, archívne

foto: SITA

HOKEJ: Reštriktívne opatrenia v tíme finalistu Ligy majstrov, zasiahnu aj Slováka Cingela. Aktuálne je medzi deviatimi hráčmi Mountfield HK, ktorí sa vzdali svojich odmien za dva mesiace.

Rôzne opatrenia na zamedzenie finančných dopadov koronavírusovej krízy prijímajú kluby v rôznych športových odvetviach naprieč Európou. Výnimkou nie je ani český hokejový extraligový klub HK Mountfield Hradec Králové. Finalista Ligy majstrov 2019/2020 v pondelok zverejnil prijaté kroky, ktoré zasiahli aj slovenského reprezentačného útočníka Lukáša Cingela.

„Okrem niekoľkých výpovedí, ktoré dostali najmä hráči s končiacimi zmluvami, sa generálny manažér Aleš Kmoníček zišiel s deviatimi hráčmi – s Radkom Smoleňákom, Lukášom Cingelom, Alešom Jerglom, Petrom Koukalom, Jakubom Lvom, Markom Mazancom, Filipom Pavlíkom, Radovanom Pavlíkom a Jakubom Orsavom. Dohodol sa s nimi, že sa vzdajú svojich odmien za mesiace marec a apríl, niektorí len za jeden mesiac. Rovnako za oba mesiace sa vzdal odmeny aj Kmoníček,“ uviedol na klubovom webe prezident Mountfield HK Miroslav Schön

„Chcem uvedeným hráčom a generálnemu manažérovi poďakovať, že pomohli klubu v dobe, keď to najviac potrebuje. Myslím si, že sme na správnej ceste všetko zvládnuť a v plnej sile vstúpiť do nadchádzajúcej sezóny,“ dodal Schön. Podľa jeho slov počítajú v klube s finančnou stratou pre výpadok príjmov od partnerov a zo vstupného na domáce zápasy vo výške 8 až 12 miliónov českých korún.

Hradec Králové obsadil v základnej časti extraligy 9. miesto. V predkole play-off vyhral nad Karlovými Varmi prvý zápas 3:1, ale na druhý deň (10. marca) už pred prázdnymi tribúnami podľahol 3:5. Následne hokejovú sezónu v Česku predčasne ukončili. Začiatkom februára neuspel Hradec Králové vo finále hokejovej Ligy majstrov, keď podľahol švédskej Frölunde 1:3.

Bohatí športoví “seniori“ naštvali Slovákov!

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu