Jednou vetou

Košičania sa rehabilitovali na Nitre, Rapáč: Opäť výkon bez emócií

Ilustračné foto

TASR

Hokejisti Košíc si po trojzápasovej série prehier napravili chuť a odniesla si to Nitra, ktorá utŕžila v 20. kole Tipsport Ligy debakel 1:6. Podľa útočníka Branislava Rapáča predviedla na košickom ľade ďalší výkon bez emócií. Košičania položili základe víťazstva dvomi gólmi v prvej tretine. Neskôr si aj zásluhou výborne chytajúceho brankára Vladislava Habala a vďaka streleckej efektivite vybudovali pohodlný náskok 6:0.

Český gólman prišiel o čisté konto až tri minúty pred koncom zápasu. „V piatok nám nevyšiel zápas proti Budapešti, najmä mne nie. Sme však iba ľudia a občas sa to stane. Ja som vtedy nič nechytil, ale skoncentroval som sa, dal som si dobrý tréning a veril som, že je to iba jednozápasový výpadok. Proti Nitre sa mi už chytalo lepšie, bol som sebaistejší a aj ako tím sme podali omnoho lepší výkon,“ zhodnotil Habal.

Ako jediný ho prekonal Juraj Majdan, ktorý si aj po piatom stretnutí v sezóne udržal priemer bod na zápas. „Ja som rád za každý gól a vždy som sa radoval z každého presného zásahu. Viem však, že tentoraz to už mužstvo asi ťažko mohlo nakopnúť. Tím máme dobrý, no treba viac dodržiavať detaily a tak môžeme byť úspešní. Proti Košiciam sme však vôbec neplnili to, čo sme si povedali v kabíne. Chceli sme dať rýchly gól, ale to sa podarilo Košičanom. Ešte po dvoch tretinách sme za stavu 0:3 mali šancu vrátiť sa do hry, ale dostali sme ďalšie góly a už sa s tým nič nedalo robiť,“ skonštatoval Majdan.

Fowler hetrikom zariadil výhru Ducks, napodobnil Višňovského

Spokojný s výkonom nitrianskeho tímu nebol ani jeho spoluhráč Branislav Rapáč. Ten sa pár hodín pred zápasom v Košiciach dozvedel o reprezentačnej pozvánke na Nemecký pohár, prioritne sa však koncentroval na výkon v zápase. Ten však pre hostí dopadol najhoršie v sezóne, prehra 1:6 je pre zverencov Antonína Stavjaňu najvyššou v doterajšou priebehu.

„Znovu sme k tomu pristúpili ako k väčšine zápasov vonku – úplne odovzdane, bez emócií, bez agresivity. Tak to bohužiaľ nepôjde. Keby to takto išlo ďalej, tak by sme vonku nevyhrali s nikým. Reprezentačná pozvánka ma, samozrejme, teší. Budem hrať svoju hru akú hrám aj v klube. Najmä poctivo v defenzíve, aktívne korčuľovať a hrať fyzicky. Verím, že budem platným hráčom,“ poznamenal Rapáč.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu