Kozma vybodoval Krištofiča a obhájil titul, Kimball zvíťazil nad Petráškom

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Český MMA bojovník David Kozma obhájil titul šampióna welterovej váhovej kategórie organizácie Oktagon.

V hlavnom súboji sobotňajšieho galavečera Oktagon 11 v ostravskej Ostravar aréne zvíťazil nad slovenským vyzývateľom Samuelom „Pirátom“ Krištofičom po päťkolovom súboji 3:0 na body.

Na turnaji Grand Slamu v Jekaterinburgu Slováci bez úspechu

„Bolo to náročné. V treťom kole som trochu zvoľnil, aby som v záverečných dvoch kolách mohol znovu pridať,“ uviedol po dueli Kozma.

Pre Krištofiča bol zápas s Kozmom prvým vo váhovej kategórií do 77 kg, no napriek výraznejšiemu zhadzovaniu váhy sa podľa vlastných slov v zápase cítil dobre.

„Neprehral som kvôli tomu, že som musel výraznejšie schudnúť. David bol v zápase lepší a zaslúžene vyhral,“ uznal kvality súpera Krištofič.

V hlavnom predzápase večera vybodoval americký rodák Jeremy Kimball aj v odvetnom zápase poloťažkej váhy českého vyzývateľa Miloša Petráška.

Bývalý zápasník prestížnej americkej UFC Kimball ihneď po zápase vyzval šampióna poloťažkej váhy Attilu Végha o titulový zápas. „Chcem zápas s Attilom o titul šampióna,“ povedal Kimball.

Dudu po prehre Herthy s Dortmundom mrzel inkasovaný gól v závere

Úspešný debut v organizácií Oktagon zažil Karlos „Terminátor“ Vémola, ktorý v prvom kole technikou submission zdolal Poliaka Pawla Brandysa.

HLAVNÁ KARTA
David Kozma (ČR) – Samuel Krištofič (SR) /Kozma na body (3x 49-45)/
Jeremy Kimball (USA) – Miloš Petrášek (ČR) /Kimbball na body (2x 29-28, 30-27)/
Máté Kertesz (Maď.) – Radovan Úškrt (SR) /Kertesz v 2. kole na TKO/
Jan Gottvald (ČR) – Mantas Zakauskas (Lit.) /Gottvald na body (2x 29-28, 30-27)/
Václav Mikulášek (ČR) – Andrés Raška (ČR) /Mikulášekk v 1. kole (submission)/
Milan Ďatelinka (SR) – Miroslav Brož (ČR) /Ďatelinka v 1. kole na TKO/

Vlhová štvrtá po 1. kole obr. slalomu, líderkou Shiffrinová

PREDZÁPASY
Karlos Vémola (ČR) – Pawel Brandys (Poľ.) /Vémola v 1. kole (submission)/
Robo Pukač (SR) – Tomáš Kužela (ČR) /Pukač v 3. kole na TKO/
Karol Ryšavý (SR) – Jaroslav Jartim (ČR) /Ryšavý v 1. kole (submission)/
Mateusz Legierski (Poľ.) – Michal Konrád (ČR) /Legierski v 1. kole na TKO/
Marek Bartl (ČR) – Aziz Dauliatov (ČR) /Bartl v 2. kole (submission)/
Tomáš Linh Le Sy (ČR) – Omar Ahmad (SR) /Linh Le Sy v 1. kole na TKO/

Môže vás zaujímať

Slovan zdolal v šlágri Trnavu, na Žilinu stráca iba bod