Jednou vetou

Kubica sa vráti do seriálu F1, vo farbách tímu Williams bude jazdiť s Russellom

Robert Kubica

foto: TASR/AP

Poľský automobilový jazdec Robert Kubica sa po ôsmich rokoch vráti do seriálu majstrovstiev sveta F1. Na spolupráci v nasledujúcej sezóne sa už oficiálne dohodol s britským tímom Williams, informoval špecializovaný portál autosport.com.

V stajni bude jazdiť v sezóne 2019 spolu s britským nováčikom v F1 Georgeom Russellom. Tridsaťtriročný Kubica vyhral v roku 2008 VC Kanady v Montreale na BMW Sauber. Jeho kariéru v F1 však prerušila nehoda počas rely v roku 2011, pri ktorej takmer prišiel o pravú ruku. Minulý rok mal možnosť riadiť monopost F1, keď absolvoval testovacie jazdy s Renaultom a Williamsom.

F1: Alonso sa rozlúči na špeciálne nalakovanom monoposte

„V prvom rade sa chcem poďakovať všetkým, ktorí mi pomáhali počas ťažkého obdobia v posledných rokoch. Bola to náročná cesta vrátiť sa do F1, no to, čo sa zdalo nemožné, je skutočnosť. Som nadšený, že môže oznámiť, že budem na štarte F1 v roku 2019. Jedna výzva je za mnou a teraz ma čaká ďalšia – pracovať na trati s Williamsom. Nebude to ľahké, ale ja i George budeme tvrdo pracovať a snažiť sa posunúť tím vyššie. Návrat do F1 je jeden z najväčších úspechov môjho života. Ďakujem všetkým, ktorí ma podporovali a verili vo mňa,“ povedal.

Kubica naposledy sedel súťažne v monoposte F1 v záverečnej VC v roku 2010. Do motoristických súťaží sa vrátil v roku 2016, najprv si vyskúšal rely a neskôr i preteky GT na okruhu Mugello. Vlani si odkrútil úspešné testy v stajni Renault a následne aj s Williamsom.

Britský tím má za sebou nevydarenú sezónu – jeho jazdci Rus Sergej Sirotkin a Kanaďan Lance Stroll získali spolu len sedem bodov.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu