Jednou vetou

Kudrna pripravený využiť šancu proti Rakúsku čo najlepšie

Andrej Kudrna

foto: TASR

Dva zápasy hokejových majstrovstiev sveta presedel na tribúne, v treťom už dostane šancu na ľade. Andreja Kudrnu dopísali tréneri slovenskej reprezentácie na súpisku spolu s ďalším útočníkom Marekom Hovorkom a obrancom Máriom Grmanom, do zápasu môže zasiahnuť aj brankár Denis Godla. Dvadsaťšesťročný útočník chce šancu chytiť pevne do rúk.

Zmeny oznámil realizačný tím v utorok pred zápasom proti Rakúsku. „Čakanie na tribúne nie je príjemné, ale som rád, že dostanem šancu. Musíme ju využiť čo najlepšie,“ povedal Kudrna, ktorý spolu s ostatnými dopísanými hráčmi sledoval prvé dva duely z pozície diváka: „Dosť sme to prežívali, sme v tom s nimi. Nie je príjemné, keď sa prehráva. Ten pohľad bol možno z tribúny iný, to teraz môžeme využiť v náš prospech.“

Tretí súper – Bakoš o Rakúsku: Nebudeme čakať, s čím vybehnú

Pred zápasom čaká hráčov ešte porada a potom už duel, ktorý bude z hľadiska vývoja v skupine nesmierne dôležitý. „Bude to podobné ako proti Švajčiarom. Rozoberieme si to na videu. Ja sa budem snažiť využiť svoju rýchlosť a snažiť sa streliť gól,“ uviedol Kudrna.

NETRADIČNÉ! Bielorusi vymenili trénera počas MS

Slováci zatiaľ na šampionáte strelili v dvoch zápasoch dva góly, oba v presilových hrách. Proti Rakúsku by sa patrilo skórovať už aj pri hre piatich proti piatim. „Urobíme pre to všetko,“ uzavrel Kudrna.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu