Jednou vetou

Kužmová opäť na kurte, rúško jej pri tréningu nevadilo

Viktória Kužmová, archívne

TASR

Doposiaľ posledný súťažný zápas odohrala Viktória Kužmová 6. marca vo francúzskom Lyone

Po zmiernení vládnych opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu si opäť mohla zatrénovať na kurte aj slovenská tenistka Viktória Kužmová. Doposiaľ posledný súťažný zápas odohrala 6. marca vo francúzskom Lyone a následne sa snažila udržiavať v kondícii behaním a cvičením. Dvadsaťjedenročná Košičanka je šťastná, že po dlhom čase mohla opäť chytiť raketu do ruky.

„Mesiac doma bez tréningu na kurtoch bol ťažký. Sme všetci radi, že sa športoviská začali postupne otvárať. Myslím si, že po takej dlhej prestávke to nebolo vôbec zlé. Hlavne prevládala radosť z toho, že som opäť na kurte. Treba si udržiavať cit, cibriť údery a potom sa uvidí, čo bude ďalej,“ vyjadrila sa Kužmová, ktorej v rebríčku WTA patrí 82. miesto, v rozhovore pre denník Nový Čas.

V areáli bratislavského NTC si Kužmová zatrénovala spolu s Annou Karolínou Schmiedlovou. Práve ony sa vo februári najväčšou mierou zaslúžili o postup Slovenska na finálový turnaj Pohára federácie v Budapešti, ktorý však musel byť odložený. Obe nosili počas tréningu rúško. „Priznám sa, že za posledné týždne som si naň už zvykla, takže ma to nijako nelimituje. Navyše, je to príkaz, takže aj tak s tým nič nenarobíme,“ dodala Kužmová.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu