Jednou vetou

Kuznecov vyviazol bez trestu: „Bola to lekcia, z ktorej sa poučím“

Radosť Jevgenija Kuznecova po jednom z gólov do siete LA

foto: TASR/AP

Vedenie hokejovej NHL a organizácie Washington Capitals uzavreli vyšetrovanie v prípade Jevgenija Kuznecova po tom, ako podrobne preskúmali video zachytávajúce Rusa sedieť pri stole, na ktorom sú dve čiary z bieleho prášku. Hráč vyviazol bez trestu.

„Prijali sme jeho vysvetlenie a ospravedlnenie za to, že sa vystavil takejto nešťastnej situácii. Napriek tomu sme sklamaní, že sa na videu objavil,“ stálo vo vyjadrení Capitals. K situácii sa vyjadril aj zástupca komisára NHL Bill Daly:

Anastasia Kuzminová ôsmykrát kráľovnou biatlonovej stopy

„V žiadnom prípade neschvaľujeme rozhodnutia, ktoré pán Kuznecov v danú noc urobil. Jeho výpoveď he však dokonale v súlade s informáciami, ktoré sa nám podarilo zhromaždiť, a preto nemáme žiadny dôvod spochybňovať ju. Celý prípad považujeme za formálne uzavretý.“
Video malo vzniknúť v lete roku 2018, keď po zisku Stanleyho pohára hráč oslavoval v kruhu priateľov. V okamihu, keď na stole zbadal neznámu látku, hotelovú izbu opustil.

„V prvom rade chcem zdôrazniť, že som nikdy nebral drogy. Považujem však za dôležité verejne sa ospravedlniť organizácii, spoluhráčom, fanúšikom a celej verejnosti za to, že som sa vystavil takejto situácii. Bola to pre mňa veľká lekcia, z ktorej sa však nepochybne poučím,“ povedal Kuznecov.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu