Jednou vetou

LeBron James si už vie predstaviť zápasy bez divákov

LeBron James, archív

Foto: TASR/AP

Hviezda NBA zmenila názor a je otvorená myšlienke hrania stretnutí v jednom dejisku pred prázdnymi tribúnami.

Hviezda zámorskej basketbalovej NBA LeBron James zmenil názor. Pred mesiacom sa vyjadril, že nechce hrať pred prázdnymi tribúnami. Niekoľko týždňov skúseností s pokračujúcou pandémiou koronavírusu prispeli k zmene postoja hráča tímu Los Angeles Lakers k téme stretnutí bez prítomnosti divákov.

„Ak existuje jediné izolované miesto, či už v Las Vegas alebo kdekoľvek inde, kde by sme sa mohli ubytovať a poskytlo by nám najlepšiu možnosť byť v bezpečí – nielen na ihrisku, ale aj mimo neho – potom by sa o tom mali viesť debaty,“ vyhlásil v stredu LeBron James počas konferenčného hovoru a pokračoval: „Akonáhle sa to stane dobre zrealizovateľné a ľudia na vyšších miestach to pochopia, že nie sme ohrození, potom môžeme podniknúť ďalšie kroky. Bezpečnosť je však najdôležitejšia. Od toho sa musíme odraziť.“

Jedna z najväčších postáv súčasnej NBA začiatkom marca tvrdila ohľadom duelov bez divákov ešte niečo úplne iné. „Nie, to je nemožné. Ak sa ukážem v hale a nebudú tam diváci na tribúnach, tak nehrám. Odkedy hrám basketbal, ešte nikdy som nehral bez fanúšikov. Toto nie je Európa. Hrám pre svojich spoluhráčov a rovnako aj pre ľudí. O tom to všetko je,“ povedal 35-ročný James, keď ešte NBA nebola prerušená.

Vedenie zámorskej basketbalovej profiligy plánuje o ďalšom postupe rozhodnúť najskôr začiatkom mája. Ešte v marci sa obrátilo na kluby, aby vypracovali stratégiu možných opatrení na boj proti šíreniu vírusového ochorenia a preskúmali možnosti hrať zápasy bez prítomnosti divákov v arénach, čo by mohlo byť jednou z alternatív.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu