Ledecká skončila piata vo finále na 400 m cez prekážky

Na snímke slovenská reprezentantka Daniela Ledecká

foto: TASR – Jakub Kotian

Slovenská atlétka Daniela Ledecká obsadila piate miesto v stredajšom finále behu na 400 metrov cez prekážky na 30. Svetovej letnej univerziáde v Neapole. Časom 57,07 zaostala za víťaznou Taliankou Ayomide Folorunsovou o 2,32 sekundy. Od bronzu ju delilo 94 stotín sekundy.

FOTO: Sagan po famóznom triumfe: Treba byť trpezlivý a víťazstvá prídu

Vďaka výbornému finišu sa Ledecká v závere predrala zo siedmej pozície na piatu a zabehla tretí najlepší výkon v kariére. Rýchlejšia ako v neapolskom finále bola iba 15. júna na mítingu P-T-S v Šamoríne, kde utvorila slovenský rekord 56,79, a v utorkovom semifinále (56,95).

„Teším sa z umiestenia, boli to pre nás tri náročné dni, ktoré Daniela zvládla na jednotku,“ citovala Ledeckej trénerku Katarínu Adlerovú facebooková stránka Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Šprintér Ján Volko bez ťažkostí postúpil do semifinále na 200 m. V stredajšom VI. rozbehu zvíťazil časom 21,14, druhého Taliana Simoneho Tanzilliho zdolal o 15 stotín sekundy. V rozbehoch sa darilo aj Stanislave Lajčákovej, ktorá na 100 m prek. postúpila z tretej priečky časom 13,92.

FIFA spustila program na ochranu detí pred zneužívaním

Semifinále oboch disciplín sú na programe vo štvrtok, dvojstovka o 18.10, 100 m prek. od 18.35 h.

Môže vás zaujímať

Sarriho sa po prvej prehre Juventusu hneval: Vylúčenie ovplyvnilo zápas