Ledecká získala zlato v super-G s prasklinou na lyžiarke

Ester Ledecká so zlatou medailou, v strede

Foto: TASR/AP

Hviezda nedávno skončených ZOH 2018 v Pjongčangu Ester Ledecká získala zlatú medailu v super-G aj napriek praskline, ktorá sa jej urobila na pravej lyžiarke.

„Stalo sa jej to, keď si zapínala lyžiarky krátko pred štartom. Na jej starších lyžiarkach sa objavila veľká prasklina,“ uviedol pre Českú televíziu tréner 22-ročnej „snežnej obojživelníčky“ Tomáš Bank. Ledecká sa v Pjongčangu ako prvá športovkyňa v histórii ZOH predstavila v dvoch odvetviach – alpskom lyžovaní a snoubordingu. Po zisku senzačného zlata v super-G získala najcennejší kov aj o pár dní neskôr na materskej doske v paralelnom obrovskom slalome, čím sa nezmazateľne zapísala do histórie.

Ledeckej lyžiarky už majú svoj vek, ale nechce sa s nimi rozlúčiť. „Sú rozbité, ale dobré. Je v nich najrýchlejšia. Nikto nevie prečo. Výrobca sa snaží vyrobiť úplne rovnaké, ale nejde mu to. Kým nenájde rýchlejšie, bude v nich jazdiť,“ dodal Bank. S obľúbenými starými lyžiarkami sa Ledecká predstaví aj v budúcotýždňovom finále Svetového pohára vo švédskom Aare, štartovať by mala v zjazde a v super-G.

Môže vás zaujímať

Tottenham priviedol naspäť brankára Vorma