Jednou vetou

Legenda MOTOGP oslavuje jubileum a stále nekončí

Valentino Rossi 46

FB: Valentino Rossi

Keď sa povie MOTOGP, každý milovník tohto športu si vybaví jedno meno a tým je Valentino Rossi. Macher, ktorého milujú asi všetci milovníci rýchlych strojov oslavuje 40 rokov. Táto talianska superhviezda, ako jediný jazdec získal 9 titulov majstra sveta v piatich rôznych rýchlostných kategóriách. Je považovaný za jedného ak nie vôbec najlepšieho pilota MOTOGP v histórii. Štafetu mladým nehodlá len tak odovzdať. Chce pokračovať v tom čo miluje aj po 40. Pozrite si nižšie nielen jeho vizitku úspechov, ale aj videá v ktorých tento fenomenálny jazdec hviezdil.

Adámik o Hamšíkovi: Chcel byť ako Zidane, no stal sa Ježišom Neapola

Rodák z talianskeho mesta Urbino (na severe) je dens jeden z najväčších a najznámejších pilotov MOTOGP v histórii. Valentino Rossi, ktorý dnes oslavuje svoje narodeniny, sa narodil Stefanii Palma a Grazianovi Rossimu, ktorý v minulosti tiež jazdil na motocykloch v kategórii do  250 cm³.

Krátky sumár jeho kariery

Ako 18-ročný získal vôbec svoj prvý titul majstra sveta v kategórii do 125 cm³. V roku 1998 sa posunul do kategórie 250 cm³, kde jazdil znova ako v kategórii 125 cm³ na motocykli značky Aprilia.

Peťa si úžasná! Vlhová získala ZLATO na majstrovstvách sveta vo Švédsku

Počas tejto sezóny zvíťazil vo viacerých pretekoch, no jeho kolísavé výkony z úvodu sezóny spôsobili, že titul majstra sveta nezískal. Podarilo sa mu získať 2. titul majstra sveta už v nasledujúcom roku. Rossi sa v roku 2000 dostal do vtedy najsilnejšej kategórie 500 cm³ na Honde NSR500.

Ponocovala v meste bez manžela. Adela Vinczeová na drinku s kamoškou

Nasledujúci rok jazdil „The Dostor“ v stajni Nastro Azzurro na Honde NSR500, s ktorou získal ďalších 11 víťazstiev a tak aj 3. titul majstra sveta. V roku 2002 sa začala nová éra MOTOGP, kde sa po prvýkrát dostali na dráhu štvortaktné motory s objemom 990 cm³ a Rossi začal jazdiť za team Repsol Honda HRC.

Motocykel RC211V, na ktorom jazdil sa v jeho rukách stal neprekonateľný. Túto sezónu získal už 4. titul majstra sveta bez akýchkoľvek problémov. Valentino v roku 2003 pokračoval v stajni Repsol Honda so strojom RC211V a po 9 víťazných veľkých cenách sa znovu stal majstrom sveta. Bol to jeho 5. majstrovský titul.

Hantuchová nenápadne v meste. Daniela, si to vôbec ty?

Na konci tejto sezóny prenikli na verejnosť informácie o tom, že Rossi zmení tím a prejde do Yamaha Teamu.

V roku 2004 Rossi začal pretekať pre tuto značku. S touto stajňou dva roky po sebe získal titul majstra sveta. Valentino Rossi jazdiaci v roku 2008 za Yamaha Team po skvelých výkonoch získal presvedčivo svoj už ôsmy titul majstra sveta, prvý od zmeny objemu motora, ktorý sa znížil na 800ccm.

Ide mu karta. Pozrite sa, ktorý spevák si bol obzerať parádne fáro…

Ako jediný pilot v histórii získal 5.titul majstra sveta v 5.rôznych rýchlostný kategóriách. Roku 2009 Valentino zostal členom teamu Fiat Yamaha a na jeho konci sa radoval z už 9. titulu svetového šampióna MotoGP.

Valentino Rossi | FB: Valentino Rossi VR46 Official

Zaujímavosti zo života Valentina Rossiho

  • Už odmalička preteká s číslom 46. To isté číslo mal na motorke jeho otec, keď v roku 1979 vyhral svoju prvú z troch veľkých cien v MS.
  • Na začiatku svojho pôsobenia v kráľovskej kubatúre si vyslúžil prezývku „THE DOCTOR“. Nie je však známe prečo.
  • Je prvým jazdcom MS motocyklov, ktorý počas svojej kariéry nazbieral viac ako 4 000 bodov.
  • V roku 2007 čelil zo strany talianskeho daňového úradu obvineniu z toho, že v rokoch 2000 až 2004 nepriznal a ani nezdanil svoje príjmy vo výške 112 miliónov eur. Vo februári 2008 nakoniec Rossi oznámil, že dosiahol dohodu s talianskymi daňovými orgánmi – zaplatil pokutu 35 miliónov eur, čím sa prípad uzavrel.
  • Je jediným jazdcom na svete, ktorý dokázal získať majstrovské tituly v piatich rôznych kubatúrach, a to v 125 cm³, 250 cm³, 500 cm³, MotoGP 990 cm³ a MotoGP 800 cm³.

Všetko naj Valentino!

 

Valentino Rossi | FB: Valentino Rossi VR46 Official
Rossi Marquez Lorenzo | FB: Valentino Rossi VR46 Official

Môže vás zaujímať

Hudáček vychytal víťazstvo, pridal asistenciu a tiež si zaspieval s fanúšikmi Spartaka