Jednou vetou

Lintner k návratu Slovana: „Máme formát aj pre 13 tímov“

Výkonný riaditeľ spoločnosti Pro-hokej Richard Lintner

foto: TASR

Riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner v súvislosti s návratom Slovana Bratislava do Tipsport Ligy uviedol, že je pripravený hrací formát aj pre 13 účastníkov. Podmienkou je však splnenie všetkých licenčných a legislatívnych kritérií.

Vallo: Ak Slovan nezaplatí hlavnému mestu dlh, 1. júla mu vypovieme zmluvu

Lintner prezentoval svoje stanovisko prostredníctvom facebooku. „Po športovotechnickej stránke má Pro-Hokej samozrejme pripravený návrh hracieho formátu aj pre potenciálnych 13 účastníkov v súťaži. Splnenie licenčných a legislatívnych kritérií je však tiež neoddeliteľnou podmienkou účasti v Tipsport Lige,“ uviedol Lintner.

HC Slovan Bratislava nebude pokračovať v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), pretože sa mu nepodarilo nájsť nového investora. Do konca mája podá klub prihlášku do Tipsport Ligy.

Slovan stále neuhradil svoj dlh za prenájom štadióna, potvrdilo mesto

„Podáme prihlášku to Tipsport Ligy, na pokračovanie v KHL sme nenašli investora. Oznámili sme to už aj vedeniu KHL,“ povedal Juraj Široký mladší, člen predstavenstva HC Slovan.

Slovan však má na krku dlhy spôsobené nielen nevyplatením miezd hráčom, ale dĺži aj mestu za prenájom haly, pričom ide o niekoľko miliónov eur.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu