Jednou vetou

Lotyšsko – Slovensko 2:0 po 1. dni, Sevastovová zdolala Schmiedlovú

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová v druhej sobotňajšej dvojhre zápasu 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie Lotyšsko -Slovensko proti Lotyške Anastasiji Sevastovovej v Rige 9. februára 2019.

foto: TASR - Raimonds Volonts/Lotyšská tenisová federácia

Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnom dni stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s domácim Lotyšskom 0:2. O druhý bod pre pobaltský tím sa na harde v Rige zaslúžila lotyšská jednotka Anastasija Sevastovová, ktorá si poradila s Annou Karolínou Schmiedlovou 6:4, 6:0. Od stavu 4:4 nestratila ani gem

Slováci vyhrali Kaufland Cup, OT Ruska zdolali vysoko 5:1

Slovenská dvojka ani vo štvrtom vzájomnom zápase nenašla recept na vlaňajšiu semifinalistka US Open. Schmiedlová v prvom sete trikrát stratila podanie, čo sa ukázalo ako rozhodujúce.

Sevastovová hrala svoj typický pestrý variabilný tenis, účinne využívala stopbaly. Za stavu 4:3 síce prišla o servis, no v ďalšom geme Schmiedlovú opäť brejkla a prvý set zakončila čistou hrou.

Na začiatku druhého dejstva viedla Schmiedlová pri svojom podaní 40:0, no Sevastovová následne získala päť fiftínov za sebou a ujala sa vedenia 1:0.

Po dvoch víťazných bekhendoch Lotyška potvrdila brejk, definitívne zlomila odpor Schmiedlovej a napokon jej uštedrila „kanára“. Pri vlastnom servise premenila svetová dvanástka hneď prvý mečbal.

Slovan Bratislava v príprave zdolal Spartak Moskva 3:1

duel 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie

Lotyšsko – SLOVENSKO 2:0 po prvom dni
Jelena Ostapenková – Rebecca Šramková 7:5, 6:7 (5), 6:1
Anastasija Sevastovová – Anna Karolína Schmiedlová 6:4, 6:0

Môže vás zaujímať

Samuel Mráz strávil týždeň v izolácii, bez opakovaného testu však už trénuje