Jednou vetou

Lucie a Lukáš odtancovali Kabaret a tešia sa na krátky oddych

Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley v súťaži voľných tancov na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu v Ľadovej aréne športového centra v Kangnungu 20. februára 2018

foto: TASR

Aj keď sa im vo voľných tancoch už nepodarilo zájsť osobné maximum, slovenskí krasokorčuliari Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley si svoju prvú olympijskú skúsenosť užili. Podobne ako v krátkom programe si vychutnali aplauz prajného publika s konečnou vizitkou 20. miesta.

V aréne športového centra v Kangnungu tancovali na ľade v sekvenciách Lizy Minelliovej zo slávnej hudobnej drámy Kabaret. „Bol to taký Luciin tajný sen, vyskúšali sme to a mne tá hudba tiež prirástla k srdcu. Väčšinou to býva tímový výber, ale toto nám schválili po našom návrhu. Podstatné je, aby to sadlo nám,“ zdôraznil pre TASR Csölley.

Známka 82,82 bodu znamená oproti krátkemu programu pokles o jednu priečku, hoc zámer bol o jednu-dve si polepšiť. Predviedli temperamentný tanec, no za technické elementy im rozhodcovia udelili nižšie známky ako ich konkurentom. Za osobným rekordom z vlaňajšej olympijskej kvalifikácie zaostali o takmer 4,5 bodu.

„Dali sme si nejaký cieľ, ale záväzný nie, v krasokorčuľovaní je to špecifické. Brali sme to aj ako motiváciu, ale určite teraz nie sme sklamaní. Zajazdili sme čistý program, trochu nám nevyšla len tá krokovka, tieto krokové pasáže sú pre nás ťažké,“ vysvetlil Lukáš a jeho partnerka Lucie sa pripojila: „Ono sa trochu dostavila aj únava z toho náročného pobytu. My sme si splnili vlastne cieľ v tom krátkom programe, do ktorého sme šli nabudení a potom to trochu povolí.“.

Druhý deň je podľa slovenských krasokorčuliarskych reprezentantov ťažší na hlavu a na koncentráciu, navyše pred oboma súťažnými vystúpeniami obaja vstávali ráno o štvrtej, keďže rozjazďovací tréning mali o 6.45 a samotné vystúpenia predpoludním. Obaja si v nasledujúcich dňoch chcú vychutnať olympijskú atmosféru v tej nestresovej verzii. V utorok sa v nich akoby nakopili dva roky driny a uvoľnenie príde až v nasledujúci deň. Aj to len na chvíľu, lebo majstrovstvá sveta sú za rohom.

Môže vás zaujímať

HOKEJ: O Cehlárika má vážny záujem švajčiarske Lugano