Jednou vetou

Luitz sa na CAS odvolal proti diskvalifikácii z obrovského slalomu

Nemec Stefan Luitz

foto: TASR/AP

Nemecký lyžiar Stefan Luitz sa na Športovom arbitrážnom súde (CAS) odvolal proti diskvalifikácii z obrovského slalomu Svetového pohára v Beaver Creeku. V decembri slávil premiérový triumf v pretekoch SP, ale medzi 1. a 2. kolom použil kyslíkovú masku.

Lyžovanie-MS: Deväťčlenná nominácia, Vlhová v 5 individuálnych disciplínach

Antidopingové pravidlá Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) z júla 2016 uvádzajú, že takéto porušenie sa trestá automatickou diskvalifikáciou, no predpisy Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) z tohto roka to nezakazujú.
FIS prisúdila víťazstvo pôvodne druhému Marcelovi Hirscherovi z Rakúska.

Vo výsledkovej listine sa posunul aj slovenský reprezentant Adam Žampa, ktorý pôvodne obsadil 19. miesto. Po Luitzovej diskvalifikácii má 13 bodov za 18. priečku. Dvadsaťšesťročný Nemec už na CAS neuspel s požiadavkou na pozastavenie diskvalifikácie do doriešenia prípadu, aby neprišiel o sto bodov a lepšiu pozíciu v štartovej listine.

Biatlon-MSJ: V štafetách juniorov zlato pre Rusov, Slováci desiati

„Rozhodnutie FIS je protiprávne potrestanie športovca, ktorý nie je osobne zodpovedný. Prípad ukáže, či môže pravidlo zostať v platnosti, alebo sa musí upraviť na prospech všetkých športovcov,“ citovala Luitzovu právnu zástupkyňu Anne Jakobovú agentúra DPA. Lyžiar je momentálne zranený, mohol by však stihnúť generálku na majstrovstvá sveta v nedeľu v Garmisch-Partenkirchene.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu