Jednou vetou

Lyžovanie-MS: Pinturault získal zlato v alpskej kombinácii

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault získal titul majstra sveta v alpskej kombinácii. Na šampionáte vo švédskom Are triumfoval s náskokom 24 stotín pred Slovincom Stefanom Hadalimom a potvrdil pozíciu najväčšieho favorita. Bronz vybojoval Rakúšan Marco Schwarz (+0,46).

Pinturault bol po kombinačnom zjazde až na 24. mieste. Na vedúceho Taliana Dominika Parisa stratil 1,52 s a v hornej časti skrátenej trate si navyše narazil koleno. V slalome však dosiahol druhý najrýchlejší čas, ktorý ho katapultoval na najvyšší stupienok. Pre Pinturaulta je to prvé individuálne zlato z MS. Aj v slalome najrýchlejší Hadalin dosiahol životný úspech, vo Svetovom pohári doposiaľ nikdy nestál na stupňoch víťazov. Všetci traja medailisti profitoval z toho, že v druhej časti pretekov štartovali medzi prvými. Trať bola s pribúdajúcimi minútami čoraz rozbitejšia s množstvom rýh a špecialisti na zjazd výrazne zaostávali.

Olympijský víťaz Reinelt zahynul pri lyžovaní v St. Moritzi

Talian Christof Innerhofer slalom nedokončil. Výrazne sa prepadli aj Američan Ryan Cochran-Siegle a Nór Alexander Aamodt Kilde, ktorí boli po prvej časti súťaže na druhom resp. treťom mieste. Paris mal po prvom medzičase ešte 61-stotinový náskok pred Pinturaultom, napokon však skončil až deviaty. Medailové ambície nenaplnili ani Švajčiari. Obhajca zlata zo St. Moritzu 2017 Luca Aerni bol ôsmy, Mauro Caviezel siedmy.

Môže vás zaujímať

BASKETBAL: Veria, že v júli dohrá svoje súťaže aspoň mládež