Jednou vetou

Lyžovanie-MS: Vlhová o ďalší vstup do histórie so štartovým číslom 6

Petra Vlhová , archívne foto

TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa v sobotňajšom slalome na majstrovstvách sveta vo švédskom Are predstaví so štartovým číslom 6. V záverečnej ženskej súťaži bude útočiť aj na vstup do medzinárodnej histórie.

Dvadsaťtriročná Vlhová už vybojovala pre Slovensko premiérové individuálne pódium i víťazstvo na MS. Ak by zopakovala úspech zo štvrtkového obrovského slalomu, stala by sa prvou ženou od Talianky Deborah Compagnoniovej v roku 1997, ktorá získala zlaté „double“ v oboch technických disciplínach na jedných MS. Predtým to dokázalo len päť lyžiarok: Erika Hessová (1982), Hanni Wenzelová (1980), Marianne Jahnová (1962), Andrea Meadová-Lawrenceová (1952) a Dagmar Romová (1950). V prípade zisku ktorejkoľvek medaily napodobní Marcela Hirschera, ten dosiaľ ako jediný lyžiar v histórii medzi mužmi či ženami bral na jednom šampionáte kov v alpskej kombinácii, obrovskom aj špeciálnom slalome. Rakúšanovi sa to podarilo na MS 2017.

Peťa si úžasná! Vlhová získala ZLATO na majstrovstvách sveta vo Švédsku

Prvé kolo slalomu je na programe o 11.00, druhé sa začne o 14.30 h. V piatok panovali v Are takmer jarné teploty a nad nulou by malo byť aj v sobotu, v noci navyše hrozia dažďové prehánky. Na organizátorov opäť čaká práca, aby napriek počasiu pripravili čo najlepšiu trať.

Môže vás zaujímať

Skvelá správa z Nemecka: Fialková v stíhačke na druhom mieste