Jednou vetou

Lyžovanie-SP: Hirscher s jasným náskokom na čele, Adam Žampa do 2. kola

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher zvíťazil v obrovskom slalome Svetového pohára 8. decembra 2018

foto: TASR/AP

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher sa po 1. kole jednoznačne usadil na čele sobotného obrovského slalomu Svetového pohára vo francúzskom Val d'Isere.

Na druhom mieste figuroval Slovinec Žan Kranjec (+0,71 s), tretí bol Švéd Matts Olsson (+0,99). Slovenský reprezentant Adam Žampa postúpil do 2. kola z 22. priečky s odstupom 2,38 sekundy na lídra. Jeho brat Andreas sa nezmestil do postupovej tridsiatky, obsadil 49. pozíciu (+3,78).

NHL: Nylander a Kapanen vyviazli z autonehody bez zranenia

Vo francúzskom stredisku snežilo a podmienky sťažovala aj hmla. Hirscher išiel s výhodným štartovým číslom 1 a skvelou jazdou ho využil na čas, ku ktorému sa nepriblížil ani jeden zo súperov. Najbližšie bol Kranjec, no aj on zaostal o 71 stotín sekundy, okrem neho sa pod sekundu zmestil už len Olsson.

Veľký Hirscherov konkurent Henrik Kristoffersen z Nórska na štvrtej priečke nabral manko 1,20 sekundy. Nemec Stefan Luitz, ktorý v nedeľu v tejto disciplíne v americkom Beaver Creeku dosiahol premiérové víťazstvo vo SP, sa spoločne s domácimi Mathieum Favrem a Thomasom Fanarom zaradil na priebežnú ôsmu pozíciu (+1,60).

Lyžovanie-SP-beh: Johaugová suverénna na 15 km voľne, zvýšila náskok na čele SP

Adam Žampa so štartovým číslom 31 sa po miernych ťažkostiach v úvode dobre popasoval so zvyškom trate a v cieli bol na 21. mieste. Zo zostávajúcich súperov ho predstihol jediný a slovenský lyžiar s prehľadom opäť postúpil do 2. kola obrovského slalomu SP. Minulý týždeň v Beaver Creeku skončil na devätnástej priečke.

Výsledky obrovského slalomu SP vo Val d’Isere:
1. Marcel Hirscher (Rak.) 1:42,99 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +1,18 s, 3. Matts Olsson (Švéd.) +1,31, 4. Alexis Pinturault (Fr.) +1,46, 5. Loic Meillard (Švaj.) +1,54, 6. Tommy Ford (USA) +1,69, 7. Marco Odermatt (Švaj.) +1,72, 8. Riccardo Tonetti (Tal.) +1,79, 9. Žan Kranjec (Slov.) +2,10, 10. Mathieu Faivre (Fr.) +2,16, … 29. Adam ŽAMPA +3,35, Andreas ŽAMPA (obaja SR) nepostúpil do 2. kola

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu