Lyžovanie-SP: Pinturault získal piaty malý glóbus v kombinácii

Ilustračné foto

Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault zvíťazil v piatkovej alpskej kombinácii Svetového pohára v bulharskom Bansku. Zároveň získal malý krištáľový glóbus za prvenstvo v hodnotení disciplíny. Na druhom mieste skončil Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý zaostal o 68 stotín sekundy. Tesne tretí skončil Stefan Hadalin zo Slovinska (0,69).

Dvadsaťsedemročný úradujúci majster sveta Pinturault získal piaty malý glóbus v kombinácii a vyrovnal rekord Nóra Kjetila Andreho Aamodta. Na konto si pripísal 22. víťazstvo vo Svetovom pohári. Dosiahol ho vďaka vyrovnanému výkonu v oboch častiach. V super-G bol tretí najrýchlejší, v slalome šiesty.

Priebežný líder celkovej klasifikácie SP Hirscher sa predstavil v kombinácii prvýkrát od decembra 2016, vtedy v talianskom stredisku Santa Catarina obsadil rovnako druhú priečku. Hirscher síce v piatok zajazdil najrýchlejšie slalomársku časť, ale v super-G bol až na 20. mieste. Kombinácia je jediná disciplína alpského lyžovania, v ktorej ešte nikdy netriumfoval.

Lyžovanie-MSJ: titul pre Röstiho, Katrenič v zjazde na 40. mieste

Slovenský reprezentant Andreas Žampa skončil po super-G na 47. mieste a do slalomárskej časti nenastúpil.

Výsledky:
1. Alexis Pinturault (Fr.) 1:55,55 min, 2. Marcel Hirscher (Rak.) +0,68 s, 3. Stefan Hadalin (Slovin.) +0,69, 4. Riccardo Tonetti (Tal.) +1,11, 5. Trevor Philp (Kan.) +1,15, 6. Mauro Caviezel (Švaj.) +1,17, 7. Rasmus Windingstad (Nór.) +1,26, 8. Filip Zubčič (Chor.) +1,38, 9. Linus Strasser (Nem.) +1,81, 10. Loic Meillard (Švaj.) +1,90, … Andreas ŽAMPA (SR) – neštartoval v slalome
poradie SP (29 z 39 súťaží): 1. Hirscher 1328 b, 2. Pinturault 868, 3. Henrik Kristoffersen (Nór.) 708, 4. Dominik Paris (Tal.) 550, 5. Vincent Kriechmayr (Rak.) 539, 6. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 523, … 107. Adam ŽAMPA 24, 128. Andreas ŽAMPA (obaja SR) 11
konečné poradie kombinácie (2 z 2): 1. Pinturault 160, 2. Marco Schwarz (Rak.) 100, 3. Caviezel 90, 4. Riccardo Tonetti (Tal.) 82, 5. Victor Muffat-Jeandet (Fr.), Hirscher obaja 80

Manchester City – FC Watford 8:0 v 6. kole anglickej ligy