Jednou vetou

Lyžovanie-SP: Shiffrinová vyrovnala slalomový rekord, Vlhová na druhom mieste

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová (v strede) oslavuje víťazstvo v slalome Svetového pohára žien vo francúzskom Courcheveli 22. decembra 2018. Na druhom mieste skončila Slovenka Petra Vlhová (vľavo) a na treťom Švédka Frida Hansdotterová (vpravo).

foto: TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v sobotnom slalome Svetového pohára v Courcheveli na druhom mieste, keď opäť nestačila iba na Mikaelu Shiffrinovú.

Anketu Športovec roka v Česku vyhrala Ledecká

Za víťaznou Američankou zaostala o 29 stotín sekundy, tretie miesto obsadila Švédka Frida Hansdotterová (+0,37 s).
Vlhová štartovala vo francúzskom rezorte s jednotkou a svojou typickou silovou jazdou stanovila čas, s ktorým sa mohli porovnať ďalšie elitné slalomárky.

Prekonala ju jedine o štyri stotiny sekundy Shiffrinová, tá spravila vo vrchnej pasáži dve chybičky, ale predviedla plynulý záver, vďaka čomu si vypracovala aspoň minimálny náskok na svoju najväčšiu konkurentku. K tejto dvojici sa priblížila iba Rakúšanka Bernadette Schildová, ostatné lyžiarky už boli vyše polsekundy za Američankou.

„Keď som prišla do cieľa, nebola som spokojná. Robila som drobné chyby, keby som sa ich vyvarovala, bola by som oveľa rýchlejšia. Potom však prichádzali ďalšie dievčatá a videla som, že to nebolo také zlé. Viem, kde mám medzery, v 2. kole sa vynasnažím ísť naplno a nezopakovať chyby. Mikaela je na túto pozíciu zvyknutá, sú to len štyri stotinky, ale aj to je veľa. Ešte sa môže stať čokoľvek,“ povedala Vlhová v cieli 1. kola pre RTVS.

Rehák-Štefečeková napečie medvedie labky, potom bude oddychovať

Hansdotterová zajazdila najlepší čas 2. kola a vyšvihla sa na pódium, Vlhová však ďalším agresívnym výkonom uhájila náskok a dostala pod tlak Shiffrinovú.

Tá sa na trati, ktorú postavil americký tréner, dostala na druhom medzičase tesne za Slovenku, no už niekoľkýkrát potvrdila svoju silu v dolných častiach a do cieľa prišla s náskokom 29 stotín. Vlhová má na konte šestnásť pódiových umiestnení (4-7-5).

Dvadsaťtriročná Shiffrinová si pripísala jubilejné 50. víťazstvo v seriáli. Z toho 35 nazbierala v klasickom slalome, čím sa odpútala od Švajčiarky Vreni Schneiderovej a vyrovnala rekord Rakúšanky Marlies Schildovej. V uplynulých 32 štartoch v špeciálnom slalome SP sa 30-krát dostala na pódium vrátane 26 víťazstiev. Vlhová predtým skončila za ňou na druhej priečke v tejto sezóne v Levi, Killingtone aj paralalenom slalome v St. Moritzi.

Ruskej antidopingovej agentúre hrozí opätovné odobratie akreditácie

Výsledky slalomu SP v Courcheveli:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:36,72 min., 2. Petra VLHOVÁ (SR) +0,29 s, 3. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,37, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,14, 5. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,30, 6. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) +1,49, 7. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +1,88, 8. Erin Mielzynská (Kan.) +2,06, 9. Chiara Costazzaová (Tal.) +2,34, 10. Kristin Lysdahlová (Nór.) +2,72

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu