Jednou vetou

Lyžovanie-SP: Yule vyhral slalom, Hirscher aj Kristoffersen pokazili druhé kolo

Švajčiarsky slalomár Daniel Yule (v strede) oslavuje víťazstvo vo večernom slalome Svetového pohára mužov v talianskom stredisku Madonna Di Campiglio 22. decembra 2018.

foto: TASR/AP

Švajčiarsky lyžiar Daniel Yule prekvapujúco zvíťazil v sobotnom slalome Svetového pohára v talianskej Madonne di Campiglio.

Vyťažil z chýb lídra po 1. kole Marcela Hirschera z Rakúska, ako aj priebežne druhého v poradí Nóra Henrika Kristoffersena. Na druhej a tretej priečke skončili Rakúšania Marco Schwarz (+0,34 s) a Michael Matt (+0,50).

Lyžovanie-SP: Hirscher po 1. kole na čele slalomu, Falat nedokončil

Slovák Adam Žampa nepostúpil do 2. kola, Matej Falat nedokončil 1. kolo. V ňom Kristoffersen napriek chybičke v strednej pasáži predviedol výbornú jazdu. Vzápätí sa na trať vydal Hirscher a na všetkých medzičasoch išiel s veľmi tesným mankom na Nóra, ale v závere zrýchlil a v cieli mal k dobru 14 stotín sekundy.

Žampa sa pôvodne zaradil na 27. pozíciu, keď si pripísal rovnaký čas ako Nemec Fritz Dopfer, už po dojazde polovice z 80 štartujúcich však bolo jasné, že sa nezmestí medzi postupovú 30-ku.

V 2. kole ukončila šance viacerých pretekárov aj z najlepšej desiatky už úvodná pasáž. Yule si dal pozor a zo štvrtého miesta sa vyšvihol na najvyšší stupienok.

Biatlon-SP: V stíhacích pretekoch 3. kola SP triumf Röiselandovej, 9. Kuzminová

Predstihol Schwarza a najväčší favoriti Hirscher s Kristoffersenom mu premiérový triumf v seriáli „darovali“ svojimi zaváhaniami. Nór chytil „špicar“ už v druhej bránke a nedokončil, Rakúšan ho napodobnil v piatej, klasifikovali ho na 26. priečke.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu