Jednou vetou

Lyžovanie-SP: Žampa vypadol z 1. kola

Slovák Andreas Žampa

Foto: TASR/AP

Slovenskému lyžiarovi Adamovi Žampovi nevyšiel vstup do novej sezóny Svetového pohára, keď v 1. kole nedeľného slalomu vo fínskom Levi vypadol. Ešte na plochej časti pred prvým medzičasom zachytil žŕdku špicom lyže a hoci vošiel do ďalšej bránky, v zmysle regúl pre automatickú diskvalifikáciu nepokračoval v jazde. Žampa mal štartové číslo 31, na súťaž sa s 55-kou chystal aj Matej Falat.

Prvé mužské preteky SP naznačili, že medzi husto uloženými bránkami sa odohrá štvrtý diel slalomárskej drámy Hirscher vs. Kristoffersen. Rakúšan Marcel Hirscher predviedol v Levi tradičnú dravú jazdu s viacerými polohami „ležmo“ a zdalo sa, že sa k jeho času 54,27 s nikto nepriblíži. Lenže čistou jazdou sa to podarilo opäť Nórovi Henrikovi Kristoffersenovi, ktorý zaostal len 7 stotín. Na dohľad superfavoritov sa z druhej žrebovanej osmičky štartujúcich vyšvihli Francúzi, Noel Clement stratil 38 stotín, Victor Muffat-Jeandet rovnú polsekundu.

Curling-ME: Slovenky prehrali s Litvou 6:7 v B-divízii

Tri roky sa dvaja fenomenálni technici úplne nerušene pasujú o titul slalomového kráľa v SP. Pred tromi rokmi bol úspešný Kristoffersen, po ňom dvakrát Hirscher, ktorý nadviazal na predchádzajúce tri malé glób

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu