Jednou vetou

Majitelia F1 rokujú o obmedzení nákladov na 150 miliónov dolárov

Ilustračné foto

TASR/AP

Majitelia F1 chcú od roku 2021 zaviesť strop, ktorý obmedzí maximálne náklady na jednu sezónu a tím na 150 miliónov dolárov. Cieľom je zlacniť šport a dať šancu na úspech aj menším tímom.

Majitelia zo spoločnosti Liberty Media sa v piatok stretli s predstaviteľmi tímov pred VC Bahrajnu, aby im predstavili svoje plány. „F1 je šport s bohatou históriou. Chceme ju zachovať, chrániť a posilniť tým, že uvoľníme potenciál F1. Chceme vytvoriť špičkovú svetovú športovú značku,“ povedal riaditeľ seriálu Chase Carey.

Prezentácia sa sústredila na päť aspektov: príjmy, športové a technické pravidlá a regulácie, náklady, pohonné jednotky a riadenie. Informovala o tom agentúra DPA. Podľa nemeckého magazínu Auto, Motor und Sport chcú obmedziť výdavky na tím a sezónu na 150 mil. dolárov. V tejto sume by však nemali byť zahrnuté platy pretekárov.
Najväčšie stajne Ferrari a Mercedes sú údajne proti týmto zmenám.

Rusi chcú návrat hostesiek na štartový rošt a stupne víťazov

Organizátori Veľkej ceny Ruska chcú mať aj naďalej hostesky pri štarte pretekov a na stupňoch víťazov. Podľa slov Seana Bratchesa, riaditeľa pre komerčné operácie F1, však dievčatá nie sú už viac vhodné a nahradili ich deťmi.

Ruský vicepremiér Dmitrij Kozak má však opačný názor. „Chceli by sme obnoviť túto tradíciu, pretože ruské dievčatá sú krásne a deti sa boja takýchto vecí. Motoristický šport a dievčatá patria k sebe,“ citovala slová Kozaka agentúra AP.

Preteky v ruskom meste Soči sú na programe 30. septembra.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu