Jednou vetou

Marcinko po prehre nešetril kritikou: „Musíme byť nebezpečnejší“

Na snímke slovenská striedačka, vľavo tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay, vpravo asistent Vladimír Országh v zápase základnej A-skupiny 82. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji Slovensko - Švajčiarsko 6. mája 2018 v Kodani.

foto: TASR

Prehra so Švajčiarmi v druhom zápase na MS komplikuje Slovákom cestu do štvrťfinále, ale šancu stále majú. V ďalších zápasoch však musia zverenci trénera Craiga Ramsayho pridať najmä pri hre v útočnom pásme.

Helvéti ukázali v prvej polovici zápasu viac kvality, ktorú dokázali vyjadriť aj gólovo. Na obrat už potom Slovákom nestačil ani zlepšený výkon. „Ťažko sa mi to hodnotí teraz hneď po zápase, ale prvú polovicu boli Švajčiari lepší. Hrali aktívnejšie, viac sa tlačili do šancí, vytvárali si príležitosti. My sme boli pomalší, ale potom sme sa zlepšili, načo reagoval tréner súpera oddychovým časom. Náš výkon sa stupňoval, ale jednoducho sme nedali gól. Išli sme do ‚plných‘, ale súper si to už ustrážil,“ povedal útočník SR Tomáš Marcinko.

AKTUALIZOVANÉ: Hokejisti SR podľahli Švajčiarsku

Slovákom sa nedarilo ani v presilovkách. Proti Čechom premenili dve, tentokrát v nich neboli ani nebezpeční. „Žiaľ bohu, včera sa darilo, dnes to nevyšlo. Ale aj v hre päť na päť musíme začať dávať góly,“ vyhlásil Marcinko.

Prvá polovica zápasu bola v réžii Helvétov, potom prišlo zlepšenie. Ale na zvrat to nestačilo. „Do konca druhej tretiny sme ich tlačili, tlak pokračoval aj potom, ale boli sme nízko efektívni. Musíme popracovať na tom, aby sme boli nebezpečnejší v útočnom pásme, pretože nedávame veľa gólov. Z prehier sa treba vždy poučiť, verím, že to tak bude aj teraz.“

Takto budú sledovať hokej naše celebrity – nad Portugalskom určite vyhráme!

Podľa slovenského centra bola prehra zaslúžená, ďalší zápas však už musia Ramsayho zverenci zvládnuť. „Dali dva góly, my ani jeden, takže je to tak ako je. Vieme, aká je matematika a vieme, o čo pôjde v zápase proti Rakúsku.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu