Jednou vetou

Marek Hamšík: Svoju najbližšiu futbalovú budúcnosť vidím takto

Slovenský futbalisa Marek Hamšík hrá momentálne v Taliansku Serie A v klube SSC Neapol

autorská koláž hlavne.sk

Potvrdia sa špekulácie? Prestúpi, neprestúpi, alebo ako? A čo hovorí na MS vo Futbale 2018? Jeden z našich najlepších futbalistov, Marek Hamšík (30), ktorý momentálne hrá ligu v Taliansku - Serie A v klube SSC Neapol poskytol hlavne.sk krátky rozhovor.

KULEHA: Vybavte mi štyroch Hamšíkov. Díkesko

Na chvíľu vypnúť od zápasov a trochu relaxovať s rodinou aj priateľmi. Jeden z najlepších slovenských futbalistov Marek Hamšík, ktorý vyše 11 rokov pôsobí v Taliansku a momentálne je kapitánom tímu SSC Neapol –  odohral tam doteraz 501 zápasov, strelil 120 gólov, čím prekonal aj legendárneho Diega Maradonu, ktorý dal 115 gólov za tento tím, si našiel čas a navštívil uplynulý víkend známy hudobný festival na letisku v Trenčíne.

Bŕŕŕ! Takto sa bavia ľudia na festivaloch vo svete?

Hamšík prišiel všetkých fanúšikov pozdraviť do Urpiner zóny, kde im čapoval pivo, rozdával autogramy alebo obľúbené selfie. (pozrite si fotografie na konci článku)

Ako si užívaš momentálne leto?

Rýchlo, ale dá sa. Teší ma, že som na chvíľu mohol prísť na Slovensko, pretože už od nedele (8. 7.) budem naspäť v Taliansku a začína trojtýždňová letná príprava nášho tímu SSC.

Tvoj prestup je ešte aktuálny, alebo je nateraz koniec týmto špekuláciám?

Ja mám stále platný kontrakt s Neapolom do  2020 (predĺžený v 2016) a všetko, čo sa aj hovorilo o možnom prestupe do Číny je momentálne neaktuálne. Takisto to platí v prípade klubov v Európe. Nič sa neplánuje, teda ja určite nie. Hovoril som o tom aj s Aureliom De Laurentiisom – majiteľom klubu asi pred mesiacom.

Čo hovoríš na MS vo futbale v Rusku, koho favorizuješ?

Ja by som rád videl vo finále Brazíliu, sú to moji obľúbení hráči. Hrajú veľmi dobre. A takistko fandím trochu aj Uruguaju, to možno preto, že v Neapole som mal veľmi dobrého spoluhráča Edinsona Cavaniho (prezývka El Matador), ktorý je z tejto krajiny. Boli sme aj osobne dobrí kamaráti, než potom odišiel do iného klubu, ale sme v kontaktne. (pozn. red. Brazília napokon zostala pred bránami semifinále, pretože prehrala s Belgickom 1:2. Uruguaj prehral s Francúzskom 0:2.)  článok pokračuje pod fotografiou

Kráska z tenisových kurtov má narodeniny. Tá má ale postavičku!

Úspešné spojenie: Výnimočný futbalista Marek Hamšík a Banskobystrický pivovar Urpiner

Spojenie silných hráčov

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo toto silné spojenie s tak výnimočným hráčom futbalu, ako je Marek Hamšík a našim pivom Urpiner, ktoré získava ocenenia na svetových súťažiach. Nakoniec je rodákom z Banskej Bystrice, kde sídli náš pivovar, čiže aj pre toto máme k sebe tak blízko,“ povedal predseda predstavenstva Banskobystrického pivovaru Branislav Cvik počas stretnutia fanúšikov Mareka Hamšíka v Urpiner zóne.

Trapas na Bugárovej 60-tke. Kto musel hasiť situáciu?

O kvalite a úspechoch piva z mesta pod Urpínom svedčí aj fakt, keď v septembri 2017 v Mníchove získal Urpiner zlatú európsku pivnú hviezdu za Urpiner Dark 11 a začiatkom júna 2018 zlatú medailu – pivo Českej republiky (viac nájdete tu).

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Myslíte v lete na svojich havkáčov? Takéto osvieženie ich poteší

 

Môže vás zaujímať

Dohady okolo nového termínu olympiády v TOKIU