Jednou vetou

Marinčin sa dohodol s Torontom na novej ročnej zmluve

Sprava hráč Sabres Hudson Fasching a slovenský obranca Toronta Martin Marinčin

Foto: TASR

Slovenský hokejový obranca Martin Marinčin bude aj v nadchádzajúcej sezóne NHL obliekať dres Toronta. S vedením Maple Leafs podpísal v sobotu nový ročný kontrakt na 700.000 dolárov. Kanadský klub oznámil predĺženie spolupráce na svojom oficiálnom twitterovom účte.

„Javorové listy“ si poistili služby 27-ročného zadáka dva dni predtým, než by sa stal neobmedzeným voľným hráčom a mohol by rokovať s ktorýmkoľvek iným profiligovým klubom. Okrem Marinčina sa klub dohodol na identickej zmluve aj s brankárom Michaelom Hutchinsonom. Podľa capfriendly.com sú oba kontrakty jednocestné, t.j. ak by chcelo vedenie klubu poslať hráčov na farmu, muselo by ich najprv umiestniť na waiver listinu.

FOTO: Šarky si vydýchol. Prvé foto po voľbách hokejového prezidenta

Marinčina draftoval Edmonton v roku 2010 z celkového 46. miesta, v drese Oilers debutoval v NHL v sezóne 2013/2014. Do Toronta prišiel v roku 2015. V uplynulých dvoch sezónach ho Maple Leafs na časť ročníka poslali aj do farmárskej AHL, pred rokom získal s rezervným tímom Toronto Marlies prestížny Calderov pohár. V uplynulom ročníku odohral za Maple Leafs 24 stretnutí v základnej časti NHL, v ktorých strelil gól a pridal štyri asistencie. V play off šancu v zostave nedostal. Po konci klubovej sezóny posilnil národný tím na domácich MS, kde sa stal so siedmimi bodmi (3+4) najproduktívnejším hráčom slovenskej reprezentácie.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu