Jednou vetou

Martin so Zelenayom prehrali debla. Bosna a Hercegovina vedia 1:2

Slovenská dvojica Andrej Martin (vľavo), Igor Zelenay počas štvorhry proti páru Mirza Bašič, Tomislav Brkič z Bosny a Hercegoviny

foto: TASR

Slovenskí tenisti prehrávajú v stretnutí 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára s Bosnou a Hercegovinou 1:2. O druhý bod pre hostí sa na antuke v bratislavskom NTC postarali Mirza Bašič s Tomislavom Brkičom, ktorí po výbornom výkone nečakane zdolali pár Andrej Martin, Igor Zelenay 6:2, 6:4. Nasledovať bude súboj tímových jednotiek Martina Kližana a Damira Džumhura.

Bašič s Brkičom mali raketový štart, keď prelomili podanie Zelenaya i Martina a vybudovali si náskok 4:0. Bosniaci pôsobili na dvorci zohratejším a deblovejším dojmom, dobre sa doplńali. Slovenský tandem sa nevedel chytiť na returne a v prvom sete sa nedostal ani k jedinému brejkbalu.

V druhom dejstve sa bosniansky pár po brejku v piatom geme ujal vedenia 3:2. Slováci síce bleskovo vyrovnali, no za stavu 4:4 Zelenay po tretí raz stratil servis a Bosniaci pri podaní Bašiča už dotiahli zápas do úspešného konca.

2. kolo 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára:

SLOVENSKO – Bosna a Hercegovina 1:2 po štvorhre

Norbert Gombos – Damir Džumhur 4:6, 1:6
Martin Kližan – Mirza Bašič 7:6 (5), 6:1

Andrej Martin, Igor Zelenay – Bašič, Tomislav Brkič 2:6, 4:6

Kližan – Džumhur, Gombos – Bašič

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu