Jednou vetou

Messi chce s reprezentáciou prelomiť neúspechy na Copa America

Lionel Messi, archívne

foto: TASR/AP

Argentínsky futbalista Lionel Messi túži na nadchádzajúcom ročníku Copa America získať s reprezentáciou trofej. "Albicelestes" naposledy na juhoamerickom šampionáte triumfovali v roku 1993 a ich opora chce prelomiť šnúru neúspechov.

Päťnásobný víťaz Zlatej lopty v drese FC Barcelona zažil na klubovej úrovni viacero úspechov. Získal štyri tituly v Lige majstrov a desať v španielskej La Lige. Na významnú trofej v národnom drese však stále čaká. Tridsaťjedenročný útočník vie, že veľa šancí na nápravu už nemá. „Skôr než ukončím kariéru, rád by som niečo vyhral s národným tímom,“ citovala ho agentúra AFP.

Messi nezískal vytúženú trofej vo finále MS 2014 v Brazílii, keď jeho tím prehral vo finále na Maracane s Nemeckom 0:1 po predĺžení. Na uplynulých piatich ročníkoch Copa America hrala Argentína štyrikrát vo finále, ale v každom podľahla. Po prehre s Čile v roku 2016 dokonca Messi ohlásil koniec reprezentačnej kariéry. Vydržal však iba šesť týždňov. „Môj syn Thiago miluje, keď hrám za národný tím,“ povedal vtedy Messi.

Slovan si v rámci letnej prípravy zahrá aj so Spartakom Moskva

Pred začiatkom uplynulej sezóny chcel v Lige majstrov získať piaty triumf, ale Barcelonu zastavil neskorší víťaz FC Liverpool. Teraz chce Messi na Copa America triumfovať. „Ideme tam s rovnakou nádejou a túžbou ako kedykoľvek predtým. Argentína prechádza generačnou výmenou, predstavíme sa tam s mladými a novými chlapcami a pre väčšinu z nich to bude ich prvý oficiálny turnaj. Ale to nezastaví Argentínu v snahe vyhrať,“ dodal.

V poradí 46. ročník Copa America sa koná od 14. júna do 7. júla v Brazílii. Hrať sa bude na piatich štadiónoch v piatich rôznych mestách.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu