Jednou vetou

Milan Škriniar je ako divá šelma, hovorí o slovenskom obrancovi tréner Spalletti

Milan Škriniar (vľavo) a Daniele Baselli.

Foto: archívne, TASR/AP

Slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar sa po letnom prestupe do Interu Miláno rýchlo stal jedným z pilierov defenzívy „modro-čiernych“. V nedeľňajšom prípravnom dueli proti Villarrealu (3:1) opäť nastúpil v základnej jedenástke a proti účastníkovi španielskej La Ligy odohral 80 minút.

Po zápase si od trénera Luciana Spallettiho vyslúžil pochvalu. „Škriniar je silný a veľmi pozorný, nikdy nepoľaví v ostražitosti. Jeho veľkou zbraňou je, že výborne číta hru. Je ako divá šelma,“ povedal Spalletti na margo slovenského obrancu, ktorý prišiel na San Siro zo Sampdorie Janov a stal sa najdrahším slovenským futbalistom v histórii.

Inter sa proti Villarrealu ujal vedenia zásluhou Edera. „Žltej ponorke“ sa síce krátko po prestávke podarilo vyrovnať vďaka Robertovi Soldadovi, no čiernohorský útočník Stevan Jovetič opäť zabezpečil Interu vedenie a triumf tímu z metropoly Lombardska spečatil v nadstavenom čase Chorvát Marcelo Brožovič.

„Víťazstvo nad takým kvalitným tímom ako je Villarreal sa vždy cení, no v príprave sme zahrali už aj lepšie, boli tam výkyvy. Dôležité je, aby lopta bola v neustálom pohybe. Som presvedčený o tom, že toto mužstvo má ešte väčší potenciál,“ dodal bývalý kouč AS Rím, Zenitu Petrohrad či Udinese Calcio.

Môže vás zaujímať

Nairo Quintana tvrdí, že nemá čo skrývať