Jednou vetou

Modrič do Realu? Nemocnici v Zadare poslal finančné prostriedky

Na snímke chorvátsky futbalista Luka Modrič počas tlačovej konferencie pred kvalifikačným zápasom ME 2020 proti Slovensku vo štvrtok 5. septembra 2019 v Trnave. Zápas E-skupiny kvalifikácie EURO 2020 odohrajú slovenskí a chorvátski futbalisti v Trnave v piatok 6. septembra.

FOTO TASR – Martin Palkovič

Luka Modrič sa stretol s trénerským štábom Realu Madrid a povedal, že keď bude cítiť, že nie je schopný hrať na najvyššej úrovni, sám ustúpi a prenechá miesto novým hráčom.

Chorvátsky futbalista Luka Modrič napriek kontraktu platnému iba do konca budúcej sezóny 2020/2021 predčasne neopustí španielsky klub Real Madrid. V súvislosti so skúseným 34-ročným internacionálom a predvlaňajším najlepším futbalistom planéty sa v ostatnom období špekulovalo, že by sa po skončení aktuálneho ročníka mohol rozlúčiť s mužstvom „bieleho baletu“, v ktorom pôsobí od roku 2012, aby uvoľnil cestu pre 21-ročného Nóra Martina Ödegaarda.

Podľa webu denníka AS sa však Modrič stretol s trénerským štábom Realu a povedal, že keď bude cítiť, že nie je schopný hrať na najvyššej úrovni, sám ustúpi a prenechá miesto novým hráčom. V úvode aktuálnej sezóny podával vicemajster sveta 2018 priemerné výkony, no s pribúdajúcim časom v sebe nachádzal „starého dobrého Modriča“ a patril k najvyťaženejším hráčom tímu Zinedina Zidana.

Rodák zo Zadaru vyhral počas anabázy v madridskom klube dovedna 16 trofejí. V súčasnom období, keď sú pozastavené všetky súťaže, ukázal podobne ako ostatní futbalisti svoju ľudskosť, keď nemocnici v rodnom meste daroval 100-tisíc eur.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu