Jednou vetou

Morata venoval víťazstvo na Malte trénerovi Enriquemu

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Španielski futbalisti zvíťazili v utorkovom zápase F-skupiny kvalifikácie EURO 2020 na pôde Malty 2:0 po presných zásahoch Alvara Moratu.

V Ta’Qali nesedel na lavičke favorizovaných hostí hlavný tréner Luis Enrique, za jeho absenciou sú bližšie nešpecifikované rodinné dôvody. Kormidla trojnásobných majstrov Európy sa ujal jeho asistent Robert Moreno.

Kuzminovej plány po skončení kariéry: „Rodina, oddych, no aj tréningy.“

Z marcového asociačného termínu vydolovala „La Furia Roja“ plný počet šesť bodov a je na čele tabuľky, pred tromi dňami v kvalifikačnej ouvertúre zdolala Nórsko 2:1.

„Je to pre nás dôležité víťazstvo, pretože máme cieľ kvalifikovať sa na šampionát čo najskôr,“ uviedol Morata, ktorý je na hosťovaní v Atleticu Madrid z londýnskej Chelsea. Španieli mali celý zápas veľkú prevahu, dôkaz je aj ich 80-percentné držanie lopty a celkovo 23 streleckých pokusov.

„Mali sme špeciálnu motiváciu uspieť. Toto víťazstvo venujeme nášmu trénerovi,“ dodal 26-ročný útočník, ktorý má na konte pätnásť presných zásahov v reprezentačnom drese.

Futbal: UEFA bude riešiť cenový strop vstupeniek

V medzištátnom zápase skóroval prvýkrát od 11. novembra 2017, keď v Malage prispel k víťazstvu 5:0 nad Kostarikou. Najbližšie sa Španieli predstavia v rámci kvalifikačných bojov 7. júna na Faerských ostrovoch.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu