Jednou vetou

Moskovské antidopingové laboratórium očakáva tretiu návštevu WADA

ilustračné foto

TASR

Moskovské antidopingové laboratórium je podľa ruského ministra športu Pavla Kolobkova pripravené na ďalšiu návštevu Svetovej antidopingovej agentúry (WADA). Tá stiahla svoj tím minulý týždeň po tom, ako jej miestne úrady zamedzili prístup ku kľúčovým dátam z laboratória. Ruskej antidopingovej agentúre (RUSADA) začalo hroziť opätovné odobratie akreditácie.

„Všetko potrebné je nachystané. Teraz čakáme na ich odpoveď, zatiaľ neviem presný dátum tretej návštevy,“ uviedol Kolobkov. WADA obnovila RUSADA akreditáciu po takmer trojročnej suspendácii v septembri pod podmienkou, že jej ruská strana umožní prístup k dátam, ktoré potvrdia skutočnosti odhalené počas vyšetrovania rozsiahlej dopingovej aféry. Podľa správy nezávislého vyšetrovateľa Richarda McLarena z júla 2016 ruské laboratórium krylo štátom dotovaný dopingový program, ktorý mal Rusku zabezpečiť úspech na ZOH 2014 v Soči.

Športovci podporili Špeciálne olympiády SR sumou 10.000 eur

Prvá návšteva WADA sa uskutočnila 28. novembra, hraničný termín na odovzdanie dokumentácie je 31. decembra. O prípadnom opätovnom odobratí akreditácie rozhodne WADA na svojom zasadnutí 14. a 15. januára. Informovala o tom agentúra DPA.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu