Jednou vetou

Motorizmus: Pätnásťročný Öncü najmladším víťazom v histórii Mot

Ilustračné foto

Pixabay.com

Turecký motocyklový pretekár Can Öncü na KTM vstúpil do histórie ako najmladší víťaz pretekov v triede Moto3. Vo veku 15 rokov a 115 dní triumfoval v nedeľu na Veľkej cene Valencie, záverečnom podujatí tohtoročného seriálu MS.

Šampión Red Bull Rookies‘ Cup-u dostal od organizátorov voľnú kartu a absolvoval svoje vôbec prvé preteky v seriáli. Predstavil sa v ňom ako najmladší jazdec v dejinách. Premiérový štart dokázal premeniť v senzačný triumf, v záverečnom kole sa na mokrej trati tesne vyhol pádu a napokon vyhral s náskokom štyroch sekúnd pred domácim Španielom a už istým majstrom sveta Jorgem Martinom na Honde.

Lyžovanie-SP: Žampa vypadol z 1. kola

Öncü sa stal historicky prvým tureckým víťazom v Moto3. Kvôli jeho veku mu dokonca nedovolili oslavovať na pódiu so šampanským. Spŕšku perlivého moku však dostal od Martina i tretieho Brita Johna McPheeho. „Je to niečo neuveriteľné. Netuším, čo sa to deje. Dúfam, že týmto víťazstvom som si vyjazdil miestenku v budúcej sezóne,“ citovala tureckého tínedžera agentúra AFP.

VC Valencie
Moto3: 1. Can Öncü (Tur./KTM) 43:06,370 min., 2. Jorge Martin (Šp./Honda) +4,071 s, 3. John McPhee (V.Brit./KTM) +6,130
Konečné poradie MS (po 18 pretekoch): 1. Martin 260 bodov, 2. Fabio Di Giannantonio (Tal./Honda) 218, 3. Marco Bezzecchi (Tal./KTM) 214

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu