Jednou vetou

Na CAS sa obrátilo ďalších 15 Rusov, chcú štartovať v Pjongčangu

Žena drží ruskú zástavu pred vstupom do sídla Medzinárodného olympijského výboru pred začiatkom prvého dňa zasadnutia exekutívy MOV v Pully neďaleko Lausanne 5. decembra 2017

Foto: TASR/AP

Ďalších pätnásť ruských športovcov sa obrátilo na Športový arbitrážny súd (CAS) v snahe zúčastniť sa na zimných olympijských hrách v Pjongčangu, ktoré odštartujú už v piatok.

Prezident súdu John Coates to oznámil v stredu na zasadaní Medzinárodného olympijského výboru (MOV) v dejisku hier. Šéf CAS neuviedol mená športovcov, no ruskí predstavitelia prezradili, že ide o 13 športovcov a dvoch trénerov, ktorým CAS minulý týždeň úplne zrušil doživotné olympijské tresty. Informovala agentúra dpa.

MOV tejto pätnástke v pondelok napriek verdiktu CAS zakázal štartovať v Pjongčangu.

V utorok sa na súd obrátilo ďalších 32 ruských športovcov proti ich vylúčeniu zo ZOH 2018 v Pjongčangu. Sú medzi nimi napríklad šesťnásobný olympijský víťaz v rýchlokorčuľovaní Viktor Ahn, biatlonista Anton Šipulin či traja bývalí hokejisti z NHL – Anton Belov, Sergej Plotnikov a Valerij Ničuškin. Arbitrážny súd by mal v týchto prípadoch rozhodnúť neskôr v stredu alebo vo štvrtok.

MOV zatiaľ povolil štart na hrách 168 športovcom z krajiny, ktorí však budú súťažiť pod neutrálnou vlajkou a názvom „Olympijskí športovci z Ruska“.

Môže vás zaujímať

Rekordná sezóna Libora Hudáčka, prekonal Barteka a vyrovnal Urama