Jednou vetou

Na Európskych hrách hendikepovanej mládeže plavci Zajíc, Sálus, Cabadaj

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Na Európskych hrách handicapovanej mládeže Emil Open 2019, ktoré sa budú konať v Brne v dňoch 12. - 16. 6. 2019, budú Slovensko reprezentovať plavci Tomáš Zajíc, Marek Sálus, či Lukáš Cabadaj. Cezhraničnú spoluprácu s Nadačným fondom EMIL, ktorý je ich organizátorom, iniciovala minulý rok Nadácia ADELI, aby motivovala deti a mladých ľudí s handicapom vo veku 10 až 26 rokov aktívnejšie športovať. Nadáciu v tom podporil aj Samuel Andrejčík, úspešný slovenský paralympionik a medailista z Ria 2016 v boccia, ktorý sa stal ambasádorom slovenského tímu v minulom roku. V tomto ročníku preberie úlohu ambasádorky pre slovenský tím jeho kolegyňa Michaela Balcová.

„Aktívny život je prospešný pre zdravie každého človeka – zdravého aj handicapovaného. Preto sme sa aj prostredníctvom spolupráce s Nadačným fondom EMIL snažili osloviť a motivovať mladých ľudí s handicapom, ktorí sa zatiaľ venovali športu pasívne, aby sa preň zapálili a stal sa neoddeliteľnou súčasťou ich života,“ povedala Zuzana Nováková, správkyňa z Nadácie ADELI.

NHL: Blues krok od zisku pohára, v piatom finálovom dueli vyhrali v Bostone

„Športom mladí ľudia získavajú pevnejšie a zdravšie telo, lepšiu koordináciu pohybov, prináša im radosť aj uvoľnenie. Ale nemenej dôležitou súčasťou aktívneho športovania je získavanie nových priateľstiev, podpory, spolupatričnosti, čo je v prípade handicapovaných ľudí aj ich najbližšieho okolia cenným bonusom, ktorý na Emil Open získajú a podľa minuloročných skúseností tieto kontakty aj ďalej rozvíjajú,“ uviedla Zuzana Nováková.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu