Jednou vetou

Na ME do Glasgowa zatiaľ 6 Slovákov, Pupiš: „Verím, že pôjdu viacerí“

Šéftréner slovenských atlétov Martin Pupiš, kladivár Marcel Lomnický, prekážkárka Emma Zapletalová, šprintér Ján Volko a chodec Matej Tóth počas tlačovej konferencie pred odchodom na ME v atletike 4. augusta 2018 v Bratislave

foto: TASR

Pred marcovými halovými majstrovstvami Európy v atletike v Glasgowe (1. - 3. marca) splnilo limity dosiaľ šesť Slovákov. Ďalších deväť má ešte možnosť zabojovať o účasť na šampionáte. Poslednú príležitosť dostanú na víkendových majstrovstvách Slovenska (16. - 17. februára) v bratislavskej hale Elán.

Účasť v Škótsku majú istú: Iveta Putalová, Ján Volko, Šimon Bujna, Lukáš Beer, Matúš Bubeník, Tomáš Veszelka. Bežkyne Alexandra Bezeková a Gabriela Gajanová síce splnili limity Európskej atletiky (EA), ale rozhodli sa vynechať halovú časť sezóny.

Peťa si úžasná! Vlhová získala ZLATO na majstrovstvách sveta vo Švédsku

„Verím, že do Glasgowa pôjdu viacerí. Najsľubnejší kandidát je prekážkarka na 60 m Stanislava Lajčáková, ktorá má slušnú šancu dostať sa na ME aj bez limitu EA,“ povedal na piatkovej tlačovej konferencii šéftréner Slovenského atletického zväzu Martin Pupiš.

Lajčákovej chýbajú k splneniu limitu EA (8,24 s) iba dve stotiny, ale vyhovela internému limitu pre pretekárov do 25 rokov.

Hlavným hviezdou na MSR bude šprintér Ján Volko, ktorý bude bojovať o zlatý hetrik. Z jeho pohľadu bude domáci šampionát dôležitý aj v súvislosti s ME: „Budú to možno posledné preteky pred Glasgowom. Chcem sa najmä dobre naladiť. Ťažko odhadnúť, aké časy dosiahnem, ale cítim sa dobre, takže nemám obavy.“

Hamšík po prestupe do Číny: „Neapol je súčasť môjho života“

Okrem Volka by sa mali v hale Elán predstaviť aj ďalší piati limitári na ME. Pupiš verí, že na podujatie prinesú zdravú konkurenciu a ponúknu zaujímavé výkony: „Dúfam, že potvrdia nárast formy a všetko zvládnu v plnom zdraví. Atletika nie je iba o rekordoch, ale aj o pekných súbojoch.“

Zo slovenského pohľadu bude zaujímavý aj týždeň po ME v Glasgowe. Šamorín privíta kontinentálnu špičku na Európskom pohári vo vrhoch (9. – 10. marca). Devätnásty ročník sľubuje historickú účasť, predbežne sa prihlásilo 343 atlétov (177 mužov a 166 žien) zo 40 krajín – vôbec najviac spomedzi doterajších podujatí.

„Som rád, že môžme hostiť ďalšie významné podujatie. Dotiahli sme rekordný počet súťažiacich aj v počte krajín. Dúfam, že sa nám aj podarí zorganizovať najlepší šampionát,“ povedal člen organizátorského štábu Vladimír Gubrický.

Môže vás zaujímať

Skvelá správa z Nemecka: Fialková v stíhačke na druhom mieste