Jednou vetou

Na PSO skončil aj posledný domáci singlista, Gombos podľahol Novakovi

Norbert Gombos

foto: TASR - Michal Svítok

Slovenský tenista Lukáš Klein neuspel v osemfinále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open. Držiteľ voľnej karty podľahol najvyššie nasadenému Kazachovi Michailovi Kukuškinovi po takmer dva a polhodinovom trojsetovom boji 3:6, 7:6 (4), 4:6. Po ňom skončil na turnaji aj Norbert Gombos a Slovensko tak stratilo aj posledného zástupcu v singli.

Vo vyrovnanom a kvalitnom zápase doplatil na nepremieňanie brejkbalov, keď z jedenástich využil iba jediný. Napriek prehre dosiahol svoj doposiaľ najlepší výsledok na MMSR. V 2. kole vyradil štrnásteho nasadeného Čecha Jiřího Veselého a získal najcennejší skalp v kariére.

Klein po tesnej prehre s Kukuškinom neskrýval sklamanie. „Chlieb sa lámal v treťom sete, v ktorom som nevyužil milión šancí. Dvakrát som si prehral podanie a Kukuškin to využil.V dôležitých momentoch  si dokázal pomôcť kvalitným podaním alebo ma zatlačiť. Za stavu 3:2 v treťom sete som pri jeho servise viedol 40:0, no potom mu vyšli tri prvé podania,“ uviedol po zápase slovenský hráč.

Bývalý atlét Banka je oficiálne novým prezidentom WADA

Jedenásty nasadený Gombos nastúpil proti Rakúšanovi Dennisovi Novakovi. Hneď v prvom geme mal k dispozícii tri brejkbaly, no nepremenil ani jeden. Hráči si následne strážili svoj servis až do dvanásteho gemu, keď premenil svoj tretí brejkbal v hre i zápase Novak a set vyhral 7:5. Druhé dejstvo malo hladší priebeh v prospech rakúskeho tenistu. Ten sa po ďalšom brejku ujal vedenia 3:1 a nakoniec triumfoval 6:2.

dvojhra – osemfinále:
Michail Kukuškin (1-Kaz.) – Lukáš KLEIN (SR) 6:3, 6:7 (4), 6:4
Dennis Novak (Rak.) – Norbert GOMBOS (11-SR) 7:5, 6:2

Môže vás zaujímať

Skvelá správa z Nemecka: Fialková v stíhačke na druhom mieste