Jednou vetou

Na Štrbe bude spomienka na Karola Poláka

Ilustračné foto

foto: TASR

V utorok 18. júna začína na futbalovom štadióne na Štrbe finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska centier pre deti a rodiny vo futbale - Pohár Karola Poláka.

Organizuje ho občianske združenie Múdry pes a pán Ľubomír Dranga – predseda občianskeho združenia, približuje tento projekt: Táto futbalová súťaž je určená pre deti od 14 do 18 rokov, ale v príprave na festivaloch futbalu dávame šancu ochutnať atmosféru profesionálneho futbalu aj mladším.

Reprezentácie jednotlivých krajov z celého Slovenska bojujú vo vyraďovacích zápasoch o šancu byť na záverečnom futbalovom turnaji na Štrbe. Tento rok v júni to bude už 15. ročník. Projekt založila športová komentátorská legenda Karol Polák. Súťažia spolu chlapci aj dievčatá pod odborným vedením svojich vychovávateľov, ktorý sa tak stavajú na určitý čas ich futbalovými trénermi.

Tento projekt podporuje šport, deti a znevýhodnené skupiny bez rozdielu rasy a pohlavia. Generálnym partnerom je aj tento rok spoločnosť Nestlé a hlavným partnerom Nadácia EPH. Odborným garantom je Slovenský futbalový zväz a Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. Futbalové zápasy sa hrajú so špičkovými loptami Adidas a najlepší jednotlivci dostanú hodinky od spoločnosti TISSOT. Všetky finálové tímy získajú nové futbalové oblečenie od spoločnosti Givsport a energiu im bude dobíjať hroznová šťava od spoločnosti Matyšák. Dúfam, že nám bude priať počasie a vďaka spoločnosti TRM a 1.tatranskej akciovej spoločnosti vyvezieme deti lanovkou na Solisko a budeme člnkovať na Štrbskom plese.

Plavci budú reprezentovať Slovensko na Európskych hrách hendikepovanej mládeže

Do projektu sa významne zapojili aj spoločnosti Strabag, Coty, Metro, Camfil, Allen&Overy, Burel, Excellent partners, Auto-impex, dm drogerie markt a Tesco. Obec Štrba nám pripravuje každoročne výborné športové prostredie a mediálnym partnerom je opäť RTVS, tasr a zoznam.sk

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu