Jednou vetou

Na stredajšom tréningu chýbal Sekera, na ľad sa vrátil Čiliak

Marek Čiliak

Foto: TASR

Na stredajšom predpoludňajšom tréningu Slovákov na MS v Kodani chýbal kapitán Andrej Sekera, ktorého trápi viróza. V poriadku je však už Marek Čiliak, ten po jednodňovej pauze opäť zaberal naplno.

Sekera zostal v hotelovej izbe, lekár mu naordinoval oddych. „Po troch ťažkých zápasoch sa u neho prejavila únava a z tej pramenila aj ľahšia viróza. Preto sme sa dohodli, že bude lepšie, keď si oddýchne. Uvidíme zajtra ako sa bude cítiť, podľa toho sa rozhodneme, ako ďalej,“ povedal lekár slovenskej výpravy František Okál.

Bondra prišiel do Kodane: Prestali sme hrať jednoducho

Pridal aj pozitívnu správu: „Marek Čiliak sa už cíti podstatne lepšie, takže oddych mu pomohol. Rozhodneme sa podľa toho, ako sa bude cítiť, hlavné slovo samozrejme budú mať tréneri.“ Oboch postihli subfebrílie, teda ľahké zvýšené teploty, podľa lekára to však nie je nič výrazné.

Nachladnutia hráčov ovplyvnili prechod z tepla do zimy a naopak, ale aj veľké teplo v hlavnej hale. „Hráči hovoria, že je to ako hrať v saune. Takže toto na to môže mať vplyv,“ potvrdil Okál.

Česká reprezentácia bude na Majstrovstvách sveta posilnená

V poriadku je aj Michal Krištof, ktorý po tvrdom ataku rakúskeho hráča v utorňajšom zápase zostal chvíľu otrasený ležať na ľade. „On zostal ležať iba preto, aby zistil či je v poriadku, ale nemá žiadne následky. Hral už v ďalšom striedaní, čiže je v poriadku.“

Lekár slovenského tímu zatiaľ v priebehu šampionátu žiadne veľké udalosti nemusel riešiť, vždy išlo iba o drobnosti.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu