Jednou vetou

Nadal sa opäť predstaví na turnaji ATP v Brisbane

Rafael Nadal

foto: TASR/AP

Nový líder svetového rebríčka Rafael Nadal potvrdil svoju účasť na januárovom turnaji ATP Brisbane International, ktorý mu poslúži ako príprava na prvý Grand Slam roka Australian Open.

Pätnásťnásobný grandslamový víťaz zo Španielska sa zúčastnil na podujatí aj vlani, celkovo to na budúci rok bude už jeho jubilejný desiaty štart v Brisbane. „Som rád, že sa tam môžem vrátiť. Vlani to bol pre mňa prvý turnaj a bol úspešný. Atmosféra je skvelá a je tam veľa milých ľudí,“ citovala ho agentúra AP.

Nadal sa vráti na prvé miesto rebríčka ATP v pondelok. Po zraneniami sužovanej sezóne 2016 predvádza tento rok skvelú formu, keď vyhral štyri turnaje vrátane Roland Garros a pripísal si ďalšie tri finálové štarty, v ktorých neuspel, na čele s Australian Open. V melbournskom finále podľahol svojmu veľkému rivalovi Rogerovi Federerovi.

„Odvtedy, čo som bol naposledy na prvom mieste, sa stalo množstvo vecí. Zranenia a niekoľko veľmi ťažkých chvíľ, no ostala mi vášeň a láska k tomuto športu a preto som dostal šancu dostať sa späť do tejto pozície,“ povedal Nadal.

Môže vás zaujímať

Štajnoch po prehre s Nórmi: Mali sme na nich vybehnúť, nie naopak