Jednou vetou

Nagy pokračuje v HC Košice: Posledná sezóna v kariére

Hokejista Ladislav Nagy

foto: TASR

Slovenský hokejový reprezentant Ladislav Nagy pokračuje v klube HC Košice. Skúsený útočník podpísal s tipsportligistom zmluvu na jednu sezónu, ktorá bude pre neho poslednou v kariére.

„Môžem potvrdiť, že rokovania boli korektné a prebehli aj veľmi rýchlo. Športová verejnosť to možno vnímala ako dlhší proces, no nechali sme Lacovi potrebný priestor, aby si oddýchol a aby hľadal a našiel motiváciu. Dnes sme radi, že Laco pokračuje v Košiciach. Naša sila s ním rastie a verím, že sa bude lúčiť po úspešnej sezóne,“ uviedol výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič pre klubovú webstránku.

Bondra s Lintnerom na večeri. O čom všetkom spolu hovorili?

Odchovanec košického hokeja sa do materského klubu vrátil pred sezónou 2016/2017. Po rokoch v zahraničných súťažiach podpísal s „oceliarmi“ dvojročný kontrakt. V oboch sezónach patril k lídrom tímu. Odohral v nich celkovo 99 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 52 gólov a 54 asistencií.

„Košice ma vychovali a v drese košického klubu chcem aj ukončiť kariéru. Po MS v Dánsku som bol rozhodnutý skončiť, ale napokon zavážila rodina. Najmä dcérka ma ešte chce vidieť hrať, chodiť na štadión a povzbudzovať ma,“ prezradil dôvody svojho rozhodnutia.

V dvoch predošlých sezónach košický tím vypadol už v prvom kole play off, Nagy preto verí, že bude platiť známe „do tretice všetko dobré“. „V prvom rade pôjdeme od zápasu k zápasu. Tréneri mi vraveli, že partia je vynikajúca a ja sa už teším na chalanov. Do sezóny pôjdeme s pokorou, bez veľkých očí, no verím, že pôjdeme ďalej než v uplynulých dvoch sezónach.“

Nagy uvažuje o konci kariéry, priorita deti: Rozhodnem sa v lete

Košický klub mal záujem o pokračovanie spolupráce, Nagy však evidoval aj záujem zo zahraničia. „Boli aj iné možnosti, no v prvom rade som myslel na Košice. Neriešil som iné ponuky, no keby som sa nedohodol s Košicami, tak by som riešil niečo iné.“

Nagyovi staronoví spoluhráči začnú s prípravou na ľade vo štvrtok 26. júla, ich kapitán sa k tímu pripojí v pondelok. Rovnako tak aj väčšina legionárov vrátane útočníka Tomáša Netíka, s ktorým sa Nagy pozná zo spoločného pôsobenia v popradskom Leve i bratislavskom Slovane. „Je to dobrý chalan do šatne, teším sa na neho. Keď príde, určite si budeme mať čo povedať,“ dodal Nagy.

Môže vás zaujímať

Djokovič na čele rebríčka ATP už 287. týždeň