Najužitočnejším hráčom Stone, v All Star tíme dvaja Česi

Na snímke vpravo Eetu Luostarinen (Fínsko), vľavo Mark Stone (Kanada) v zápase základnej A-skupiny Fínsko – Kanada na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach 10. mája 2019.

foto: TASR – František Iván

Za najužitočnejšieho hráča 83. hokejových majstrovstiev sveta vyhlásili v nedeľu po finálovom súboji v Bratislave útočníka Kanady Marka Stonea. Piateho najproduktívnejšieho hráča šampionátu (8+6) určil za MVP direktoriát turnaja.

Stone sa dostal aj do All-Star tímu šampionátu, o zložení ktorého svojím hlasovaním rozhodli zástupcovia médií. V elitnej šestke mu robia spoločnosť ruský brankár Andrej Vasilevskij, fínsky obranca Mikko Lehtonen, dvaja českí reprezentanti Filip Hronek a Jakub Voráček a švédsky útočník William Nylander.

FOTO: Fíni zopakovali bratislavské zlato! Hrdinom zázraku Anttila

Vasilevského vyhlásili aj za najlepšieho brankára šampionátu. Ocenenie pre najlepšieho obrancu dostal Čech Hronek, najlepším útočníkom sa stal Rus Nikita Kučerov.

Individuálne ocenenia na MS (podľa direktoriátu turnaja):

Najlepší brankár: Andrej Vasilevskij (Rus.)

Najlepší obranca: Filip Hronek (ČR)

Najlepší útočník: Nikita Kučerov (Rus.)

Titul MVP (najužitočnejší hráč, podľa direktoriátu): Mark Stone (Kan.)

All-Star tím (podľa médií): Andrej Vasilevskij (Rus.) – Filip Hronek (ČR), Mikko Lehtonen (Fín.) – Jakub Voráček (ČR), William Nylander (Švéd.), Mark Stone (Kan.)

Môže vás zaujímať

Tatar gólom prispel k víťazstvu Montrealu nad Ottawou, šláger pre Capitals