Jednou vetou

Naši v inline hokeji skončili na 5.mieste

foto: TASR, zdroj: TASR

Slovenskí reprezentanti v inline hokeji zvíťazili v piatok vo svojom poslednom zápase na majstrovstvách sveta v Bratislave nad Chorvátskom 8:4 a vybojovali si konečné piate miesto.

Kanada zdolala Nemecko 8:3 a skončila šiesta. Chorvátsko a Nemecko budú bojovať o udržanie sa v elitnej divízii.

Top divízia:

o 5.-8. miesto:

Slovensko – Chorvátsko 8:4 (2:1, 1:1, 2:0, 3:2)
Góly: 5. Haring (Ručkay, Horský), 8. Haring (Ručkay), 15. Ručkay (Jurík), 25. Novák (Lichanec, Ertel), 27. Ertel (Jurík, Novák), 41. Lichanec (Jurík, Ertel), 47. Jurík (Novák, Lichanec), 48. Ručkay (Šiller, Kristín) – 11. Vedlin (Jankovič, Jačmenjak), 19. Miličič (Srketič, Novotny), 43. Vedlin (Novak, Jankovič), 48. Miličič (Jankovič, Jačmenjak). Rozhodovali: Singer, Kohlmüller (obaja Nem.), vylúčení: 4:3, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Neumann – Erteľ, Novák, Jurík, Lichanec – Ručkay, Kristín, Holovič, Haring – Jaško, Szabo, Šimúnek, Horský – Burzala, Šiller, Trenčan, Šimonič

Slováci začali zápas výborne, Haring poslal dvomi gólmi svoje mužstvo do vedenia. Chorváti potom odpovedali gólom Vedlinga, v druhej štvrtine ale opäť zvýšil náskok domácich Ručkay. Miličič vzápätí znížil na rozdiel gólu, ale v tretej štvrtine si Slováci vybojovali rozhodujúci náskok. Najskôr sa presadil Novák a po ňom Erteľ. V poslednom dejstve padlo najviac gólov, o jeden viac však strelili Slováci a tak sa po záverečnom hvizde mohli radovať z víťazstva 8:4 a celkového piateho miesta na šampionáte.

Ďalší výsledok:

o 5.-8. miesto:

Kanada – Nemecko 8:3 (1:0, 3:1, 2:2, 2:0)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu