Jednou vetou

Nemci zaskočili Fínov, hrdinom zápasu dvojgólový Draistaitl

Nemecký hokejista Dominik Kahun (uprostred) sa teší so spoluhráčmi v zápase základnej A-skupiny Nemecko - Fínsko na MS v ľadovom hokeji v Košiciach 21. mája 2019

Hokejisti Nemecka zdolali vo svojom záverečnom zápase v košickej A-skupine MS reprezentáciu Fínska 4:2. V priebežnej tabuľke sú Fíni na prvom mieste so ziskom 16 bodov, Nemci získali o bod menej a patrí im tretie miesto. Na triumfe Nemcov sa najvýraznejšie podieľal Leon Draistaitl, autor dvoch gólov a asistencie.

O konečnom poradí tabuľky A-skupiny rozhodne večerné zámorské derby medzi Kanadou a USA (20.15 h).

A-skupina (Košice):
Fínsko – Nemecko 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 16. Pesonen (Lehtonen, Jokiharju), 25. Tyrväinen (Ojamäki) – 18. Michaelis (Plachta, Eisenschmid), 34. Kahun (Draisaitl), 45. Draisaitl (Pföderl), 59. Draisaitl. Rozhodbovali: Gofman (Rus.), Reneau – Hancock (obaja USA), Vanoosten (Kan.), vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, 6685 divákov.

Senzácia v Košiciach! Veľká Británia poslala Francúzsko do B-kategórie

Fínsko: Lankinen – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Tyrväinen, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen – Anttila, Lammikko, Kiviranta

Nemecko: Grubauer – M. Müller, Holzer, Seidenberg, Nowak, J. Müller, Reul, Schopper – Ehliz, Draisaitl, Hager – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Mauer, Kahun, Tiffels – Fauser, Noebels, Loibl – Pföderl

Proti Dánom v bránke s Godlom, Nagyova derniéra

Fíni vstúpili do zápasu lepšie a hneď v úvode mali početnú výhodu po vylúčení Jonasa Müllera. V presilovke mal prvú gólovú šancu Jokiharju, no zblízka iba opečiatkoval hornú žŕdku. V ďalších šanciach sa vyznamenali brankári na oboch stranách, ale v 15. minúte napriahol v presilovke od modrej čiary Lehtonen, jeho strelu ešte jemne tečoval Pesonen – 1:0. O dve minúty už bolo vyrovnané, keď Plachta prenikol po pravej strane, jeho prihrávku zúžitkoval Michaelis – 1:1. V druhej tretine išli Suomi do vedenia po zásahu Tyrväinena, gól však musel ešte potvrdiť videorozhdoca, pretože Nemcom sa nezdal atak na ich brankára.

Slováci budú v utorok proti Dánom hrať o česť a priazeň fanúšikov

Nemci však aj na tento zásah dokázali odpovedať, bekhendovým zakončením sa presadil Kahun. Obe mužstvá si potom vypracovali ďalšie šance na gól, ale ten diváci videli až v treťom dejstve. V 45. minúte dostal puk na hokejku Draisaitl a Nemci po prvý raz viedli. Fíni sa potom snažili o vyrovnanie, ale v závere duelu rozhodol o triumfe zverencov Toniho Söderholma do prázdnej bránky Draisaitl.

** – vypadnutie z A-kategórie

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu